Завершено монтаж системи вентиляції на виробничому приміщені ТОВ "Олійно-жировий комбінат"

Проектант: Пацерук Сергій Андрійович

Трудовий ресурс: 1 монтажна бригада, 1 інженер автоматизації

Продуктивність системи вентиляції: 4200 м3/год.

Обладнання: відцентровий вентилятор ВР 89-75 (ВЦ 4-75) з частотним регулюванням обертів двигуна.

Система обслуговує 2 лінії по виробництві сої. 17/11/16 – заплановані заходи на об’єкті щодо пусконаладки системи.

 

На виробництві робота вважається найбільш шкідливою для здоров'я людини, тому що виробництво пов'язано з забрудненням повітря або випарами, або найменшої суспензією частинок різного походження.

 

У цехах можливе задимлення, утворення різких запахів, що теж шкідливо для працівників промислової сфери діяльності. На виробництві повинна бути організована витяжна промислова вентиляція, причому діюча збалансовано з системами припливу повітря.

 

Витяжні системи функціонують завдяки роботі потужного вентилятора, як правило, осьового, здатного переміщати великі обсяги повітря і направляти їх чітко по осі свого обертання, в повітропровід. При цьому промислова вентиляція відрізняється від домашньої, по суті, саме потужністю системи, здатної здійснити повну заміну повітря в приміщення великої площі протягом 5-10 хвилин.

 

Взагалі спосіб організації витяжки цілком залежить від виду забруднення повітря, оскільки, якщо це дим, що піднімається до стелі приміщення, то і витяжку слід встановлювати під стелею, а систему подачі повітря - біля підлоги. Якщо ж в якості забруднювача виступає суспензія мікрочастинок, які поступово осідають на підлогу, то система витяжної вентиляції монтується безпосередньо в підлогу, а подача повітря організовується зверху.

 

Складність системи витяжної вентиляції залежить від того, куди прямує повітря з приміщень - в спеціальну камеру, де всі види забруднення піддаються термальному впливу, тобто, простіше кажучи, спалюються, або назовні. При витяжці повітря за межі будівлі потрібно добре продумана система фільтрів для того, щоб не наражати на забруднення довкілля. Саме тому монтаж вентиляції в умовах виробництва проектується інженерним відділом з урахуванням усіх особливостей об’єкта.