Монтажні роботи на ТЦ "Квартал". Фото

Замовник: ТЦ «Квартал»

Місто: Хмельницький

Тип приміщення: торгове

Площа приміщення: 20 000 кв. м.

Проектант: Закуренко Олександр Олександрович

Трудові ресурси: 4 монтажні бригади

Завдання: повітряне опалення, вентиляція, кондиціонування торгівельних приміщень

Особливості: припливно-витяжна установка зовнішнього виконання, руфтопи.

 

Що таке торговий центр або супермаркет з точки зору вентиляційників? Це місце з великим об'ємом повітря і величезною кількістю людей, які протягом дня відвідують це місце.

Для того, щоб вентиляція торгових центрів була якісною і енергоефективної, потрібні потужні установки, і оригінальні інженерні рішення. Звичайно, у Хмельницькому, Тернополі, де подібні завдання вирішуються спеціалістами компанії “VENT” досить часто, існує і типовий розрахунок вентиляції магазину, але слід враховувати, що на практиці до будь-якого торгового центру потрібен індивідуальний підхід.

 

Типи магазинів і вентиляції в них

Досить умовно всі магазини можна розділити за обсягами на великі і малі, а також на продовольчі і непродовольчі. Малий магазин (бутік) вимагає теплої комфортної зони для примірочних місць, наприклад, і одночасно припливу свіжого повітря рівномірно по всьому об'єму, інакше будуть протяги.

Великий магазин - супермаркет потребують організації багатьох зон з різними умовами вентиляції і кондиціонування. Для цього використовується припливна вентиляція і витяжна, фільтри і кондиціонери, можливо, теплообмінники і додаткові калорифери, а також автоматизована система управління.

 

Загалом, для магазинів використовують різні типи:

 

  • вентиляційні системи: витяжні, припливні і припливно-витяжні;
  • кондиціонери: настінні, канальні, касетні.

 

Для великого магазину досить часто потрібне створення систем повітроводів і організації венткамери на даху будівлі. Система вентиляції багатоповерхового торгового залу вимагає також врахувати різну відвідуваність приміщень, наявність ресторанів і кафе, а також складських приміщень і санвузлів, де потрібно посилена вентиляція з необхідним повітрообміном. Взагалі кажучи, вентиляція магазину, що містить продуктові і непродуктові зали, повинна мати роздільне планування, іншими словами, проектуються дві окремі системи.

 

Для торгового центру обов'язково потрібно витяжна і припливна вентиляція і додаткове обладнання для забезпечення гарної циркуляції повітря між ними. Ціни на це обладнання будуть залежати не тільки від вартості проекту вентиляції торгового центру і окремих одиниць кліматичної техніки, а й від грамотного проекту, який буде передбачати і роботу природної вентиляції ТЦ.

 

Компанія “VENT” має необхідний досвід і кваліфікацію, щоб зробити вам проект вентиляції магазину будь-яких розмірів. Ми знаємо, що таке вентиляція торгових центріd, її особливості і складності розміщення обладнання.