Для чого потрібна вентиляція?

Принципи роботи природної і примусової вентиляції - нескладні, але, як показує практика, правильно розуміють їх далеко не всі домовласники. Проблеми, які можуть виникати через недостатній повітрообмін в приміщеннях, вельми серйозні. Від вентиляції залежить здоров'я людей, а іноді і життя.

 

Щодня ми вдихаємо і видихаємо 20 000 л повітря. Але наскільки безпечний вдихається нами повітря? Існують характеристики повітря, по яким і визначається якість мікроклімату в приміщені.

 

1. Співвідношення кількості кисню до вуглекислого газу в повітрі. Задуху в приміщені виникає при зменшенні кисню та збільшенні вуглекислого газу.

 

2. Вміст у повітрі пилу, шкідливих речовин. Велика концентрація пилу, диму, інших речовин вкрай негативно впливає на здоров'я та самопочуття людини і сприяє появі різних захворювань.

 

3. Наявні запахи в приміщенні. Неприємний запах утворює дискомфорт та дратує нервову систему.

 

4. Вологість. Підвищена/знижена вологість викликає погіршення самопочуття та загострення захворюваннями дихальних шляхів, шкіри. Вологість важлива також для обстановки приміщень. Щодо меблів, віконних рам, дверей, взимку під впливом низької вологості розсихатися, а при підвищеній вологісті - набухають.

 

5. Температура. 21-23 ° С - комфортна для людини температура у приміщенні. Температура повітря більша/менша показника впливає на активність, здоров'я людини.

 

6. Переміщення повітря. Підвищена швидкість руху повітря призводить до наявності відчуття протягу, а знижена - до застою повітря.

 

Перебуваючи в приміщенні, ми відчуваємо на собі вплив кожного з цих факторів.

 

Для різних типів приміщень існує різна потреба в обсягах повітрообміну:

 

  • в кухні з вікном при наявності газової плити - 70 м³ / год;
  • в кухні з вікном при наявності електричної плити (до 3-х мешканців) - 30 м³ / год і 50 м³ / год (понад 3-х мешканців);
  • в кухні без вікна з газовою плитою рекомендується примусова витяжка зі змінною продуктивністю 70-120 м³ / год;
  • в кухні без вікна з електроплитою - 50 м³ / год;
  • у ванній з санвузлом або без такого - 50 м³ / год;
  • в санвузлі (окремому) - 30 м³ / год;
  • в підсобному приміщенні без вікна - 15 м³ / год;
  • в житлових приміщеннях, відокремлених від кухні, ванни і санвузла двома і більше дверей - 30 м³ / год.