Повітряне опалення на основі печі Булер'ян у цеху з виробництва цегли, м. Хмельницький

Проектант: Снозик Олександр

Трудовий ресурс: 1 монтажна бригада

Тип приміщення: виробниче

Площа приміщення: 100 кв. м.

Обладнання: піч Булер'ян.

 

 

монтаж повітряного опаленнявстановлення булер'янамонтаж димоходів

 

Піч Булер’ян можна назвати відмінним рішенням для опалення з кількох причин. Забезпечити опалення булер’яном можна будь-яке приміщення з площею менше 1300 кв. м., при цьому немає необхідності в підключенні до газової мережі. Простота і надійність конструкції запорука тривалої експлуатації та ощадливості споживання паливо, до якого піч невибаглива. А при правильно зібраному димоході ККД може досягати 80%, що для печі такого типу досить високий показник.

 

Принцип роботи

 

Опалення приміщення булеряном ґрунтується на принципі повітряної конвекції. Холодне повітря надходить через нижні краї трубок, що утоплені в корпус печі і, проходячи через них, нагрівається до 60-150С. Таким чином, піч дозволяє не тільки прогріти приміщення, але і створити ефект теплої підлоги, з причини відсутності внизу холодного повітря. Тому чим ближче до підлоги буде знаходитися булерян, тим ефективніше він буде працювати. В основу роботи покладено не горіння палива, а його тління з спалюванням деревних газів у верхній камері. Середня тривалість роботи без дозавантаження палива складає в середньому 8 годин, тому її можна відвідувати всього 3 рази в день.

 

Піч можна топити будь-яким деревним паливом:

 

  • Дрова
  • Картон, папір
  • Пелети (особливо ефективні)
  • Деревні відходи

 

Булерян найбільш часто використовується в якості джерела теплової енергії при організації повітряного системи опалення в побуті. Так називають не тільки продукцію відомої фінської компанії, але і будь-які піролізні пристрої, орієнтовані на циркуляцію нагрітого повітря. Піч може бути встановлена в будь-якій кімнаті. Вона не забруднить повітря приміщення вихлопами відпрацьованих продуктів горіння.

 

Теоретично булерян в стані обігріти пристойний будинок зі складною геометрією приміщень. Такі печі успішно використовуються для обігріву не тільки житлових, але і складських приміщень. Для цього достатньо провести алюмінієві повітроводи по приміщеннях.

 

Послідовність така:

 

  • Потрібно встановити піч в тому місці, де вона не буде перешкодою. Бажано, щоб було достатньо вільного місця для зберігання добового запасу дров.
  • До труб булеряна кріпляться повітроводи та розводяться до приміщень (місць), які мають опалюватися.