Монтаж системи вентиляції у приміщеннях стаціонару ДУ ТМО МВС України, м. Хмельницький

Під час проведення капітального ремонту приміщення лікарні Державної установи Територіального медичного об’єднання МВС України працівниками компанії «Науково-виробничий центр вентиляції та кондиціонування» виконані роботи з встановлення систем припливної та витяжної вентиляції.

 

Проектант: Білик Артем

Трудовий ресурс: 1 монтажна бригада

Тип приміщення: медичний заклад

Площа приміщення: 500 кв. м.

Вентиляційне обладнання: припливні установки PRO3

 

вентиляція МВД Хмельницькиймонтаж зонтамонтаж повітропроводів Хмельницький

 

Неможливо уявити сучасні лікарні без систем вентиляції. Вимоги до вентиляції медичних установ набагато вище, ніж до популярних систем житлових і офісних будівель. Серед яких:

 

  • багаторазово збільшений, у порівнянні зі звичайними приміщеннями, повітрообмін;
  • додаткова фільтрація повітря;
  • створення надлишкового тиску в чистих приміщеннях.

 

Крім особливих норм чистоти повітря, рівня відносної вологості і вмісту частинок пилу, у одній будівлі необхідно об'єднати близько десятка різних схем вентиляційного обладнання, реалізувати строго прописані правила і стандарти.

 

Стандарти і норми забезпечення лікарняних комплексів комфортним мікрокліматом відрізняються в рамках окремих відділень і навіть палат. Наприклад, вентиляція палат терапевтичного або кардіологічного відділення буде докорінно відрізнятися від інфекційного боксу або післяопераційного залу.

 

Крім того в лікарнях можуть розміщуватися рентгенівські кабінети, лабораторії, холодильні камери, аптеки. Починається проектування вентиляції з розрахунків кожного об'єкта окремо, а потім зводиться в єдине технічне завдання (проект). Проект складається таким чином, щоб всі комунікації системи були доступні для профілактичних і ремонтних робіт, не виникало складнощів в обслуговуванні і заміні агрегатів і основних вузлів.

 

У більшості лікувальних установ використовується механічна припливно-витяжна вентиляція. Винятки становлять інфекційні відділення, для яких передбачена схема відведення природної вентиляції з кожної палати або боксу. Повітря, що подається в приміщення проходить фільтрацію найвищого класу.

 

Вентиляція лікарняних приміщень, а особливо лікарняних палат, проектується так, щоб ні пацієнти, ні медичний персонал не відчували шумових навантажень, рівень шуму при роботі всієї системи повинен бути мінімальним. Переміщення повітря між палатами стаціонарних відділень не допустимо, тому коридорна система забезпечує незначний тиск, а відтік здійснюється тільки за індивідуальними каналах. Також виключається поширення запахів і накопичення в повітрі лікарських засобів.

 

Вентиляція в операційній повинна запобігати проникненню пилу, бактерій і інфекцій з суміжних залів. Система реалізовується за принципом надлишкового тиску, а кожен повітропровід забезпечується фільтрами подвійного очищення. Вологість встановлюється на рівні 40 - 60%, а швидкість повітря в межах 0,15 м./с. Важливе завдання системи - підтримка рівня комфортної температури круглий рік, для цього її поєднують з центральним кондиціонуванням і опалювальними комунікаціями.

 

Від якості системи вентиляції медичних установ залежить успіх лікування стаціонарних і амбулаторних пацієнтів, поширення інфекційних захворювань, ефективність роботи персоналу всіх рівнів. Довіряйте проектування, монтаж і обслуговування системи професіоналам з досвідом в даній сфері.

Державної установи Територіального медичного об’єднання МВС України