Альтернативне опалення. Як замінити гарячі труби на тепле повітря?

Коли вдома недостатньо тепло та мороз за вікном - хочеться швидко обігріти свій дім. Ні центральне опалення, ні камін вас одразу не зігріють. Що ж робити? Розповімо далі.


Сьогодні ми розглянемо альтернативний метод опалення. Це не твердопаливні котли, які в квартирі не встановиш, і не газові котли, які ніби менше, але насправді так само витрачають наші гроші.

Теплові насоси - сучасний підхід до опалення, популярний по всьому світу.

 

 Принцип роботи теплових насосів:


Тепловий насос типу «повітря-повітря» - найближчий «родич» всім відомих інверторних спліт-систем. Їх об'єднує однаковий принцип дії, який дозволяє добувати тепло з холодного повітря і передавати його безпосередньо повітряному середовищі приміщення. Різниця між цими агрегатами полягає в тому, що основний режим роботи теплового насоса - обігрів, а кондиціонера - охолодження.

 

Схема отримання тепла за рахунок руху фреону

приницп роботи теплового насоса 1приницп роботи теплового насоса 2

 

1. Випарювач 2. Конденсатор 3. Компресор 4. Дроселюючий пристрій

 

Фреон в трубці вбираючи з холодного повітря 75% тепла під час випаровування проходить свій шлях до компресора, який збільшуючи тиск в трубці стискає його і вже в конденсаторі фреон віддає тепло повертаючись до рідкого стану. 

 

Різниця між тепловим насосом та звичайним кондиціонером

 

- збільшено площі поверхні теплообміну випарника і конденсатора;

- організована система відтавання зовнішнього теплообмінника;

- передбачений електричний підігрів компресора і піддону, куди стікає велика кількість конденсату з випарника;

- замість роторних компресорів застосовуються більш довговічні і надійні агрегати спірального типу;

- змінена конструкція крильчатки вентилятора з метою зменшити шум, що йде від зовнішнього блоку;

- марка застосовуваного фреону - R410A.

Щоб позбутися енерговитрат на підігрів піддону, провідні виробники кліматичної техніки впроваджують таке рішення, як вільно підвішений теплообмінник, або зовсім прибираний піддон.

 

Переваги теплових насосів

Ці відмінності -  не єдині переваги. Так в світі, особливо в північних країнах, теплові насоси користуються популярністю завдяки цілолму ряду переваг. От декілька з них:

- енергоефективність - при витраті в 1кВт енергії вони опалюють на 3,5кВт;

- компактність - основний блок насосу невеликий і кріпиться на зовнішній стіні, де його основна частина виноситься за межі квартир;

- універсальність - тепловий насос влітку може працювати і на охолодження повітря;

- зручність - керування тепловим насосом можна здійснювати з додатку на смартфоні і вмикати перед тим як приходите додому;

- потужність - теплові насоси розраховані на калібрування температур від -25 до +45 градусів;

- безпека - на відміну від газових та твердопаливних котлів, які мають побічні викиди, тепловий насос не вибухне, в нього не буде “пробоїв” і витоку небезпечних речовин;

- економічність - багато банків дають пільгове кредитування на енергоефективну модернізацію опалення. Це дозволить заощадити та почати повертати кошти одразу після встановлення;

- простота монтажу - одна монтажна бригада з 1-3 спеціалістів може змонтувати систему ;

- естетичність - система повітря-повітря не потребує трубопроводів та батарей, внутрішній блок не займає багато місця;

- швидкий нагрів - нагрів приміщення від 0 до 20+ градусів відбувається вже за кілька хвилин за рахунок відсутності додаткових теплопровідників.

 Єдиним недоліком таких систем є залежність від оточуючого середовища: чим нижча температура навколишнього середовища, тим більше енергії витрачається на обігрів приміщення.

Тепловий насос

 

Відгуки тих, хто користується насосами, також підтверджують їх ефективність

 

 “Спочатку обігрівав готель електричними конвекторами, потім купили інвертор “повітря-повітря”. За порадою спеців, поставили автоматику, вона відключає ТН при морозі -15 ° і включає обігрів конвекторами. Ударні морози трапляються вночі, а у мене нічний тариф по електриці діє. Як результат - приблизно в 3 рази знизилися витрати на опалення” - власник ресторанно-готельного комплексу Гвіздець

 

 З практичного досвіду можна зробити висновок, що від повітряних теплових насосів не варто чекати чудес і «Ташкента» в будівлі при морозі -15 ° і нижче на вулиці. Але виходячи з прогнозів на найближчі зими можемо не боятися сильних морозів. Повітряне опалення виправдає себе в повній мірі, навіть разом з традиційними системами опалення.

 Теплові насоси Electrolux logo

 Такі промислові гіганти як Mitsubishi та Electrolux стали новаторами в сфері альтернативного опалення. Теплові насоси їх виробництва є найбільш енергоефективними на ринку, тому спеціалісти  Науково-виробничого центру вентиляції і кондиціонування рекомендують встановлювати саме їх. Досвід десятків встановлених нами насосів в Хмельницькій, Тернопільській, Чернівецькій та Рівенській областях це підтверджує.

  


Автор:

Артем Білик

Інженер-проектант з впровадження енергоефективних технологій, кандидат технічних наук Білик Артем.


Замовляйте проект повітряного опалення за номером:

+38 (097) 329-80-39