Замовте консультацію професійного інженера
Отримайте індивідуальний розрахунок та проект системи вентиляції для ваших потреб
Ім'я
Телефон
Місто

Вентиляція в тренажерному залі

Заняття спортом приносять користь для здоров'я, тому важливо, щоб в приміщенні був сприятливий мікроклімату.
Проведення тренувань в задушливому або перегрітому приміщенні, можуть призвести до погіршення здоров'я, загострення хронічних захворювань.
Саме тому проектування інженерних систем фітнес-клубів необхідно приділяти особливу увагу.
У сучасних фітнес-центрах зазвичай представлені наступні типи приміщень: спортивний зал, роздягальні та душові, масажна, басейн, сауна, солярій.
Для перерахованих вище приміщень потрібно різні підходи до влаштування систем вентиляції, так як в них необхідно видаляти з вентиляційним повітрям різні види шкідливих виділень.
Для спортзалів, сауни та солярію основним видом шкідливості є тепловиділення. Також в солярії в момент застосуванні низькоякісних УФ-ламп можливе утворення озону, який у високих концентраціях становить небезпеку доров'ю людини.
Для приміщень з басейном і душових кабінок – підвищена вологість повітря.
У фітнес-центрах встановлюються вентиляційні системи у наступних приміщеннях:

  • спортивні зали та зали для підготовчих занять у басейнах;
  • зали ванн;
  • душові та вбиральні;
  • роздягальні і адміністративно-господарські приміщення;
  • хлораторні і склади хлору;
  • приміщення технічних служб (насосно-фільтрувальні, бойлерні, вентиляційні камери і т.п.).

Також передбачають самостійні витяжні системи для сауни та солярію. Слід звернути увагу на те, що температуру +15 C необхідно приймати саме в тих спорт залах, де будуть проходити заняття з інтенсивним фізичним навантаженням, наприклад в залах для занять аеробікою, сучасними танцями, тренажерних. Такі заняття відносять до категорії важкої фізичної роботи.
Для інших спортивно-оздоровчих занять, наприклад йогою, рекомендується підтримувати більш високу температуру близько +18 ... + 19 C, так як в цьому випадку заняття не вимагають такої міри фізичного навантаження, і при температурі +15 C клієнти закладу будуть відчувати дискомфорт і навіть можуть застудитися. Такі заняття можна віднести до роботи середньої тяжкості.
Якщо спортивний зал фітнес-центру - універсальний і передбачається його використовувати для різного типу занять, можна передбачити швидкий прогрів повітря до необхідної температури, наприклад за допомогою спліт-системи, в якій передбачена функція нагріву повітря.

Енергозбереження

Для енергозбереження в теплий період року при сприятливих умовах зовнішнього повітря бажано передбачати можливість відключення системи вентиляції і провітрювання приміщення через вікна або фрамуги. Також бажано передбачити зниження повітрообміну в нічний період, а також тоді, коли заняття не проводяться.

Ще одним заходом енергозбереження в приміщеннях спортивних залів є зниження температури повітря і підтримання його на рівні +5 C в робочий час.

Як правило, в фітнес-клубах застосовується механічна вентиляція і кондиціювання повітря. Короткочасне використання природної вентиляції слід розглядати як варіант контрольованої гібридної вентиляції.

При проектуванні слід пам'ятати, що для громадських будівель рециркуляція допускається тільки в межах одного приміщення.
Необхідно рівномірно розподіляти припливні решітки по всьому об'єму спортивного залу, щоб запобігти появі окремих зон, де спостерігається застій повітря, задуха.

Також важливим є підтримання необхідної відносної вологості повітря. У спортзалах зайва вологість може привести до утворення конденсату огороджувальних конструкцій, особливо небезпечно утворення конденсату на підлогове покриття, це може призвести до травм відвідувачів.

Вентиляційні решітки для видалення повітря найкраще розміщувати безпосередньо над ванною басейну.
Для енергозбереження в басейнах фітнес центрів рекомендується застосовувати припливно-витяжні установки з осушувачем і рециркуляцією повітря. Для зниження навантаження на систему вентиляції в той період, коли заняття в басейні не проводяться, треба закривати його спеціальною плівкою, яка перешкоджає випаровуванню води.

Важливо відзначити, що в приміщеннях басейнів повітропроводи мають бути корозійностійкими (нержавіюча сталь). Антикорозійні покриття повинні використовуватися не тільки для внутрішніх панелей вентиляційних установок, а й для сполучних вузлів, елементів рами, кріплення та інших деталей.

Слід пам'ятати, що для зняття надлишків тепла від кабіни солярію можуть знадобитися значні обсяги вентиляційного повітря - в технічній документації до систем вентиляції кабін для солярію вказуються такі цифри, як 1500 м3 / год і вище. У той же час при складанні повітряного балансу будівлі необхідно враховувати, що режим роботи кабіни солярію - переривчастий, тобто зазвичай сумарна робота солярію - не більше 20 хв протягом години. Більш точну інформацію необхідно уточнювати в технічній документації на кабіну солярію.