Вентиляція в квартирі

За день ми пропускаємо через свої легені порядку шістнадцяти кілограмів повітря. Ця цифра більша за кількість за день води, що випивається та їжі, що з'їдається. При цьому ми намагаємося стежити за якістю продуктів харчування, уникати шкідливих добавок, а ось про чистоту повітря часом просто не замислюємося. Але ж навіть в тому випадку, коли кількість домішок в складі повітря не перевищує гранично допустимих значень, за добу в організм людини через легені потрапляє від 15 до 100 міліграм отруйних речовин: чадного газу, бензопірену, формальдегіду і т.п. У великих містах, на жаль, ситуація з забрудненням повітря дуже сумна і кількість шкідливих домішок в атмосфері над мегаполісом значно перевищує норму.

Пластикові вікна сприяють виникнення дефіциту свіжого повітря в квартирі. Саме тому так важливо безперервно оновлювати повітря в приміщенні свіжим очищеним повітрям з вулиці. Такий повітрообмін допоможе забезпечити припливна вентиляційна установка.
Якщо ви не можете провітрити кімнату через те, що за вікном занадто шумно, холодно або жарко на допомогу приходить система механічної вентиляції.

Якщо вентиляція в квартирах працює погано, концентрація шкідливих газів може досягти критичної позначки. Сумним наслідком цього для мешканців квартир можуть стати часті головні болі, захворювання органів дихання і навіть серцево-судинної.

Правильно вибрана і змонтована приточно-витяжна вентиляція дарує людям комфорт і здоров'я, відмінний настрій і працездатність. На жаль, багато людей вважають, що для досягнення всіх цих ефектів досить поставити звичайний кондиціонер. Однак повітрообмін в будинку або в окремій кімнаті - процес складний, що вимагає установки спеціального обладнання. Щоб не виникало плутанини в поняттях, потрібно запам'ятати наступне: кондиціонер або спліт-система, охолоджує те повітря, що знаходиться в приміщенні. Подача свіжого повітря з вулиці в його функції не входить, це завдання лягає на рипливну вентиляційну установку. Кондиціонер може забезпечити жадану прохолоду і комфорт, а припливна вентиляція в квартирі (особливо при наявності пластикових вікон) потрібна для підтримки необхідного рівня кисню.
Припливні установки очищають повітряний потік, що йде з вулиці, а тому з їх допомогою можна домогтися більш низької концентрацій отруйних речовин в повітрі, яким дихаєте ви і ваші діти.

Припливний вентилятор ставиться для вентиляції кімнати або квартири, але цим його функціонал обмежується. У найкращому разі - він може очистити повітря від пилу, але не більше. На відміну від вентилятора, припливні установки вміють робити багато чого: нагрівати повітря до необхідної температури, очищати його від отруйних домішок, подавати його в приміщення абсолютно безшумно.

Багато хто вважає, що установка припливної вентиляції - це непотрібна розкіш. Однак останні дослідження показують, що, на жаль, це стало вже необхідністю. Якщо раніше для нормального самопочуття людей було досить дотримуватися обсяг повітряного заміщення близько 30 м3 на годину, то при нинішньому стані повітряного середовища в мегаполісах і великих містах, людині для отримання необхідної кількості кисню потрібно не менше 60 м3 свіжого повітря в годину. Такого обсягу заміщення повітря можна домогтися, тільки встановивши в квартирі систему примусової припливно-витяжної вентиляції. І навіть в тому випадку, коли квартира більшу частину часу пустує, необхідно постійно проводити так звану фонову вентиляцію для видалення отруйних речовин, які постійно виділяють синтетичні матеріали і будівельні конструкції.

Вентиляційна система повинна в повній мірі забезпечувати обмін повітря з урахуванням різних факторів, таких як, планування приміщення, різниця між зовнішньою і внутрішньою температурою і.т.д. При проектуванні вентиляційної системи наші інженери піклуються не тільки про те, яке обладнання оптимально підійде з технічної точки зору покупця, але і як розмістити його, щоб потоки свіжого повітря рухалися в правильному напрямку. Крім того, для нормальної циркуляції повітря в квартирі, необхідно щоб під міжкімнатними дверима залишався зазор висотою в 5-10 міліметрів для циркуляції повітря при закритих дверях, а ось про це вже повинні подбати ви, наші замовники. Взагалі, існує ще багато факторів і нюансів, які потрібно врахувати, і якщо ви хочете грамотно організувати процес вентиляції у вашій квартирі, ми готові поділитися з вами нашими професійними знаннями і досвідом.