Для високої працездатності офісних працівників необхідна підтримка сприятливих параметрів мікроклімату в приміщеннях. Наукою доведено, що пік розумової праці досягається, якщо в приміщенні температура повітря 26 С.

В непровітрених кабінетах, де працює велика кількість персоналу підвищується вологість та температура повітря до 32 С., а це призводить до сонливості, головного болю, зниження імунітету.

Основне завдання вентиляції в офісному приміщенні – видалення вуглекислого газу, надлишку тепла, вологості та приплив свіжого повітря.

На етапі проектування інженери компанії VENT враховують розміри приміщень, кількість персоналу та офісної техніки, особливості розташування споруди.

Для організації оптимального мікроклімату в малих офісних приміщеннях зазвичай використовують припливну установку та декілька звичайних кондиціонерів.

Офіси середніх розмірів оснащуються більш продуктивними припливними або ж припливно-витяжними системами та мультизональними кондиціонерами.

Великі офісні будівлі зазвичай оснащуються системою центрального кондиціонування або ж припливно-витяжної вентиляційної системою з кондиціонуванням.

Тип приміщення

Обсяг замінного повітря (на 1 особу)

1. Кабінет

60 м3 на годину

2. Переговорна кімната

40 м3 на годину

3. Конференц-зал

30 м3 на годину

4. Коридор, вестибюль

11 м3 на годину

5. Сан.вузол

75 м3 на годину

6. Кімната для куріння

100 м3 на годину

ПВУ складається з двох частин: припливної та витяжної. Припливна частина забирає свіже повітря з вулиці, очищає його і подає до місця викиду через мережу повітропроводів. Крім системи фільтрів, припливна вентиляція може бути оснащена зволожувачами, осушувачами, нагрівальними елементами, глушниками. У місцях викиду повітря встановлюються спеціальні решітки чи дифузори, які можуть спрямляти потік повітря. Витяжна частина вентиляції забирає використані і забруднені повітряні маси.

ПВУ - це інструмент управління повітряними потоками в приміщенні. Лише трохи змінюючи продуктивність витяжної і припливної частин вентиляції, можна домогтися зменшення тиску в одних кімнатах і збільшення - в інших. Це допомагає, наприклад, уникнути проникнення диму з кімнат для куріння в робочі приміщення навіть в тому випадку, якщо витяжна система відключена.

Організація припливно-витяжної вентиляції офісу

При проектуванні вентиляційної системи необхідно враховувати багато нюансів: для курильних кімнат і туалетів потрібно монтувати особливу вентиляційну систему, абсолютно автономну від основної; щоб взимку через вентиляцію не йшло дорогоцінне тепло, слід ставити спеціальні рекуператори, компенсуючі майже 80%, що минає тепла; офісні системи можна повністю автоматизувати, а для домашніх вентиляційних систем буде доречним є збереження ручне управління.

Досвідчені фахівці, що працюють в групі компаній VENT, протягом багатьох років працюють в сфері установки та проектування вентиляційних систем в офісних приміщеннях, квартирах, на виробничих площах. Наші інженери допоможуть вам вирішити всі питання, пов'язані з вентиляцією у вашому офісі.