Замовте консультацію професійного інженера
Отримайте індивідуальний розрахунок та проект системи вентиляції для ваших потреб
Ім'я
Телефон
Місто

Вентиляція для всіх типів приміщень

Вентиляція - регульований повітрообмін в приміщенні, однак за цим терміном ховається кілька різних типів систем (природна, механічна). Перш ніж переходити до опису та правил підбору їх елементів, нам необхідно розібратися з основними термінами та поняттями, що використовуються в цій області.

За способом переміщення повітря: природна – рух повітря відбувається за рахунок перепаду температур повітря і штучна – за рахунок роботи механічного вентиляційного обладнання (вентилятора). Природні системи вентиляції використовуються при будівництві типового житла: свіже повітря через нещільності у вікнах і дверях потрапляє в приміщення і віддаляється через вентиляційні канали, витяжні решітки яких розташовані на кухні і в санвузлах. Така вентиляція дешева, надійна (немає рухомих частин і автоматики) і довговічна.

Аспірація – процес видалення надлишкового тепла, пилу, хімічних речовин, інших забруднень з місця утворення за рахунок дії обладнання місцевої вентиляції, що широко використовується на виробничих об'єктах.

Згідно із загальноприйнятою практикою, водопостачання споруди працюють на вимогу, а не безперервно. Тоді чим же відрізняється система розподілу повітря, коли кожен кубометр свіжого повітря, що нагрівається протягом усього опалювального сезону, може приносити істотну економію і зниження впливу на навколишнє середовище?

Концепція сучасної системи вентиляції заснована на принципі, який полягає в наданні мешканцям достатньої кількості свіжого повітря, коли він їм необхідний. Завдяки інтелектуальному управлінню повітряним потоком економія електроенергії досягається в будь-який час, особливо коли необхідність у вентиляції низька або відсутня зовсім, що може становити більше половини всього часу. З іншого боку, будь-які дії, при виконанні яких відбувається забруднення повітря в приміщенні, наприклад: приготування їжі, душ, прання, або навіть виділення хімічних сполук (меблі, оздоблення), призводять до необхідності створення більшого повітрообміну для швидкого видалення забрудненого повітря.

Тому кожну хвилину сучасна система вентиляції забезпечує оптимізацію споживання теплової енергії і якості повітря всередині приміщень в повністю автоматичному режимі. Кожна система від компанії ТОВ «НВЦ ВЕНТ» проектується з урахуванням усіх особливостей об'єкта та побажань кожного клієнта.

Регулюючи витрату повітря в залежності від потреб у вентиляції, сучасне обладнання в значній мірі сприяє поліпшенню якості повітря всередині приміщень. У житловому приміщенні, в разі знаходження в ньому людей, рівень відносної вологості підвищується. Щоб ефективніше видалити забруднене повітря, припливні пристрої відкриваються ширше, пропускаючи більший об'єм повітря. В процесі експлуатації підсобних приміщень (кухня, ванна, туалет) також виділяються пари води. Більш широке відкриття витяжних пристроїв збільшує повітрообмін, моментально видаляючи забруднене повітря.

У процесі життєдіяльності людини підвищується рівень вологості в приміщенні; на кухні та у ванній утворюється конденсат, що призводить до появи цвілі на стінах. При значному підвищенні вологості, витяжні решітки відкриваються ширше, видаляючи надлишки вологи, тим самим виключаючи ризик утворення конденсату.

Найчастіше вентиляція стає причиною теплових втрат в приміщенні. Іноді цей показник доходить до 50%, що характерно для більшості класичних систем вентиляції. Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією дозволяє зберігати тепло в порожніх приміщеннях, автоматично скорочуючи витрати повітря.