Замовте консультацію професійного інженера
Отримайте індивідуальний розрахунок та проект системи вентиляції для ваших потреб
Ім'я
Телефон
Місто

Вентиляція в квартирі

Вентиляція в квартирі, приватному будинку "під ключ"

В Україні більшість багатоквартирних житлових будинків проектуються з системою природної вентиляції (вертикальні витяжні канали) для організації видалення повітря (запахи, вологість, вуглекислий газ). Така система буде працювати тільки при двох обов'язкових умовах:

  • Організація припливу повітря;
  • Різниця температур в приміщенні і на вулиці, через яку і створюється «термічна тяга», що змушує повітря рухатися по маршруту: вікно в спальні-коридор-кухня (туалет, ванна).
Розрахунки показують, що при ідеальних умовах по припливу і видалення повітря (відкриті всі вікна і міжкімнатні двері) природна витяжка здатна забезпечити нормативний повітрообмін приблизно 50% періоду року.

Ситуація кардинально змінилася в останні 20-25 років, коли і до України докотилася хвиля герметичних вікон зі склопакетами, що не забезпечують природній приплив повітря, адже забезпечують приплив тільки 10-15% необхідної кількості повітря. Як наслідок – поява задухи, неприємних запахів, дискомфорту, конденсату на вікнах, грибка і плісняви.
вентиляція в квартирі
Продавці вікон радять робити провітрювання 2-3 рази на добу. Однак досить порівняти обсяг квартири з вентиляційними нормативами, щоб переконатися, що провітрювати треба практично щогодини.
Тому для покращення ситуації встановлюється припливна система, що забезпечить приміщення постійним припливом свіжого повітря. Компактні припливні установки для квартир діляться на три типи: клапани, механічні провітрювачі і брізери. Клапани, в свою чергу, діляться на стінові та віконні. По суті, всі клапани являють собою ті самі щілини, закладені ще за радянських часів в будівельні норми, проте вже оформлені і зроблені акуратніше.
Потік повітря, що надходить з клапана, регулюється тільки вручну, без пульта. Крім того, клапани позбавлені систем фільтрації. Такі пристрої не мають підігріву, а значить повітря надходить в Вашу квартиру рівно в такому вигляді, як за вікном, приносячи з собою холод, шум, пил. Підбираючи систему припливної вентиляції для своєї квартири, потрібно враховувати всю картину мікроклімату (рівень вуглекислого газу, вологість, температура повітря) в приміщенні.

Оскільки в припливних установках занадто багато витрачається енергії, пов'язаної з обігрівом приміщення, все частіше останнім часом звертаються до припливно-витяжної варіанту. Це дозволяє не оплачувати обігрівальні процеси в вентиляційних шахтах, якщо, звичайно, пристрої ще мають можливість до рекуперації.

Сутність подібного принципу полягає в поєднанні витяжки та аеробного припливу всередині єдиного блоку. Разом з цим відбувається активна процедура обміну теплом серед повітряних потоків, які надходять і які вже виходять. Для цього задіяно пристрій рекуператора. Виходить, що більшість теплової енергії повертається в кімнату.

Саме цей варіант вентиляції можна вважати оптимальним рішенням проблем, пов'язаних з загальнообмінними вентиляційними процесами. Звичайно, загальна вартість такої технології буде вищою за ціну перерахованих вище систем, але високий якісний рівень все окупає. До того ж тут багато зберігається електричної енергії, за рахунок чого технологія розглядається як економною.

Застосування припливно-витяжної вентиляції в приміщенні, не виключає наявність природних витяжних каналів вентиляції, але спільне їх використання призведе до зміни функціонування природної вентиляції.

Для того, щоб налагодити вентиляцію в будинку і при цьому знизити експлуатаційні витрати ми встановлюємо систему з рекуперацією тепла, яка споживає мінімум електроенергії і здатна подавати тепле повітря в приміщення навіть взимку. Для житлових приміщень краще використовувати рекуператор на основі целюлози або по простому з паперу. Такі рекуператори дозволяють зберегти вологість в приміщенні, якої в зимовий період катастрофічно не вистачає. В результаті житлові кімнати після установки припливно-витяжної вентиляції будуть добре провітрюватися, але така система вентиляції не зачіпає кухню, ванну кімнату, підвал.

Система припливно витяжної вентиляції є збалансованою, тобто скільки повітря потрапляє всередину приміщення стільки ж і віддаляється на вулицю. До ПВУ в будь-яку з кімнат, наприклад в вітальню, ставиться додатковий пристрій (провітрювач) який нагнітає надлишкове повітря для природної системи вентиляції. Таким чином в будинку з'являється надлишкове повітря, яке буде виходити на вулицю через природну систему вентиляції видаляючи неприємні запахи з кухні і видаляючи надлишкову вологість у ванній кімнаті.

Made on
Tilda