Система кондиціонування будинку або квартири

Розрахунок системи кондиціонування

Монтаж системи кондиціонування будинку або квартири


Один з напрямків діяльності групи компаній VENT  – реалізація проектів з установки обладнання для кондиціонування будинків. Встановлення кондиціонерів – це процес, що потребує певних знань і навичок, наявності спеціального інструменту та постійного підвищення кваліфікації майстрів. Компанія забезпечує своїх професіоналів всім необхідним для якісного проведення робіт, зокрема інструментом, матеріалами та устаткуванням.

Процес встановлення системи кондиціювання починається з вибору замовником, за допомогою досвідчених консультантів, певного обладнання, з урахуванням потреб клієнта та характеристик приміщення. Далі узгоджуються деталі, місце встановлення, складається проект та кошторис.


Для чого потрібна система кондиціонування повітря в будинку


Система кондиціювання будинку має головну функцію – це організація мікроклімату в приміщенні, що відповідає потребам людини для комфортного проживання, задовільного самопочуття, виконання трудових процесів і збереження здоров'я.

Основні параметри, що здатна регулювати система кондиціонування:


  • температура повітря;
  • відносна вологість;
  • чистота;
  • швидкість руху повітряних мас.


Види та типи систем кондиціонування


Щоб швидко та влучно визначитися з вибором, кожній людині потрібно вивчити достатню кількість інформації щодо функцій, видів і типів систем кондиціювання. Співробітники VENT радо нададуть замовнику всю необхідну інформацію, та й надалі готові супроводжувати клієнта влучною порадою та технічною підтримкою.

Існує декілька видів обладнання для створення мікроклімату в приміщенні:


  • віконні блоки;
  • мобільні моноблоки;
  • спліт-системи;
  • моноблочні кондиціонери.


Обладнання також обирається за потужністю, з урахуванням площі приміщення та за типом.
Якщо клієнт вирішив скористатися такою послугою, як 
монтаж кондиціонерів, то треба мати на увазі, що кондиціонер здатний охолодити тільки повітря, що вже знаходиться у кімнаті, а система кондиціонування розрахована на втягнення повітряних мас зовні, внаслідок чого приміщення завжди забезпечується свіжим повітрям. Замість встановлення в одній приватній будівлі декількох кондиціонерів, буде доцільніше встановити одну систему кондиціонування з відповідною потужністю.


Обладнання за методом регулювання температури поділяється на:


  • інверторне
  • on\off


Різниця заключається в тому, що при on\off регулюванні, кондиціонер кожного разу, коли досягнуто бажаної температури, вимикається, а при зміні температури, знов вмикається. Інверторні кондиціонери натомість переходять в економ режим, що значно зменшує затрати електроенергії та подовжує термін роботи приладу.


Якщо з настінними блоками все зрозуміло, то канальні кондиціонери – це саме той варіант, на котрому хочеться зупинитися детальніше. Канальний тип кондиціонування передбачає встановлення обладнання в стельові покриття. Така система складається з наступних елементів:


  • повітряний клапан;
  • фільтр;
  • калорифер;
  • канальний вентилятор, частіше з шумопоглинанням;
  • забірний клапан;
  • блок;
  • решітки (одна подає повітря, інша виводить відпрацьоване);
  • адаптери;
  • двигун.


Адаптери забезпечують витяг повітряних мас та виведення їх через витяжні шляхи. Виготовляються окремо під кожну модель кондиціонеру. В такій системі обов'язкова наявність фільтрів для повітряних мас. Можливо управління такою системою як за допомогою мобільного пульта, так і за допомогою гаджета, що встановлений на стіну. Для доступу до двигуна, лопастей чи інших частин, бажано, щоб стеля в кімнаті, де встановлено блок, складалась з окремих частин, наприклад, рейкове чи плиткове покриття. Це забезпечить легкий демонтаж дільниці в разі поломки обладнання. Насправді, ця система достатньо складна, але багатофункціональна та практична.


Загальні правила встановлення систем кондиціонування, та на що треба звертати увагу


Установка кондиціонерів відбувається, коли здійснився підбір певного обладнання, сформовані всі необхідні документи. Бригади виїздять по місцях для проведення остаточних замірів, та, безпосередньо, монтажу обладнання. Щоб у подальшому системи кондиціонування працювали коректно, установка повинна бути виконана за безумовним дотриманням наступних правил:


  • ніяких вигинів труб для подачі фреону;
  • використання шланга для відводу конденсату відповідної довжини;
  • правильно підібране місце для встановлення зовнішнього блоку, з достатньою можливістю циркуляції повітря;
  • врахування необхідності встановлення температурних датчиків;
  • грамотне встановлення передбачає безперешкодний доступ фахівця для здійснення обслуговування та заправки;
  • достатньо міцні кріплення та міцна поверхня безпосереднього місця кріплення, тобто, не допускається монтаж кронштейнів для встановлення зовнішнього блоку до утеплювача або до газобетону;
  • не допускаються жодні перекоси встановлення блоків;
  • бажано природне обдування зовнішнього блоку повітрям;
  • відстань між зовнішнім блоком та стіною не менше 10 см.


Ви, звичайно, можете проконтролювати наявність всіх цих вимог по факту виконання робіт будь-яким підрядником, але краще звернутися до справжніх професіоналів. У цьому разі точно будуть гарантовані безперебійність в роботі обладнання для кондиціонування приміщення та Ваш спокій.

Переваги професійної системи кондиціонування будинку


Контроль температури в приміщенні

Основною задачею професійної системи кондиціонування є регулювання температури в кожному приміщенні для досягнення комфортного мікроклімату. Регулювання можливо реалізувати як в кожному приміщенні окремо, так і через загальний пульт управління.

Очищення повітря від алергенів та хвороботворних бактерій

Канальні кондиціонери обов'язково обладнуються фільтрами на вході повітря. За вашим бажанням ми можемо встановлювати не тільки класичні, а й обеззаражувальні фільтри, покриті іонами срібла, та вітамінізовані фільтри.

Економія опалення в зимовий період

Для роботи системи на підігрів ми встановлюємо систему кондиціонування в парі з припливно-витяжною системою вентиляції з рекуперацією повітря або калориферами. Така система може додатково підігрівати повітря взимку.

Осушення, зволоження та іонізація повітря в приміщенні

Ми можемо додатково обладнати систему кондиціонування осушувачами чи зволожувачами та іонізаторами повітря для забезпечення максимального комфорту в приміщенні й профілактики розповсюдження грибків на стінах.

Пропонуємо промислові кондиціонери та мульти-спліт системи кондиціонування світових брендів:


Як дізнатись ціну монтажу промислової системи кондиціонування на вашому об'єкті?

Залишити заявку

Вкажіть своє ім'я та номер телефону в формі заявки, щоб ми могли зв'язатись з Вами, або телефонуйте нам по вказаному номеру.

Поспілкуватись з нашим інженером

Охарактеризуйте ваші цілі та очікування від системи кондиціонування. Інженер допоможе Вам підібрати найкращий варіант.

Надати плани приміщення

Надсилайте плани та специфікацію приміщення інженеру для початку проектування та формування кошторису.

Отримати кошторис робіт

В кошторис, який ми надаємо, включені всі монтажні роботи, обладнання та транспортування, тому Ви можете розраховувати на максимально прозору та чесну ціну.

Канальні кондиціонери


Однією з найефективніших систем кондиціонування приватних будинків і комерційних об'єктів середньої та великої площі є канальні кондиціонери. По своїй конструкції та принципу дії вони істотно відрізняються від звичайних побутових моделей. Основна відмінність полягає у способі перерозподілу повітряних мас, які переміщуються по повітропроводах та спеціальних вентиляційних каналах. Таким чином завдяки одній установці можна забезпечити кондиціонування приміщень зі складним плануванням, площею 25-400 м2.

 

Різновиди канальних кондиціонерів та особливості конструкції


Канальні системи кондиціонування будинку, так само як звичайні кондиціонери, діляться на види в залежності від функціональних можливостей обладнання. Є моделі, які працюють тільки на охолодження повітря. А є такі, що мають у складі нагрівальні прилади та можуть обмежено виконувати функцію додаткової системи опалення.

У залежності від напору повітря розрізняють наступні види канальних кондиціонерів:


  • Низьконапірні - до 45 Па. Довжина повітропроводів таких кондиціонерів досить обмежена і не повинна перевищувати 0,5-1 м. Вони використовуються для охолодження тільки одного або двох суміжних приміщень. Досить часто вони використовуються для готельних номерів.
  • Середньонапірні - до 100 Па. Можуть використовуватись для обслуговування декількох приміщень та мають максимальну довжину повітропроводів до 10-15 м. Цей різновид найчастіше використовується у приватних будинках та офісах невеликої площі.
  • Високонапірні - 250 Па. Дозволяють створити розгалужену мережу повітропроводів, і використовуються для охолодження повітря комерційних приміщень великої площі та складного планування.


Підмішування свіжого повітря. Цю функцію мають не всі системи кондиціонування, так як вони розраховані, перш за все, на режим рециркуляції. Для того, щоб забезпечити приток свіжого повітря до приміщень, необхідно встановити додаткове обладнання. Встановлення кондиціонерів канального типу в парі з припливно-витяжною системою вентиляції дозволяє вирішувати не тільки питання забезпечення свіжим повітрям внутрішніх приміщень, але й знижує вартість обігріву від основної системи опалення.


Монтаж та його вартість


Установка кондиціонерів канального типу є досить складним та трудомістким процесом. Не дивлячись на те, що вартість такого обладнання може бути меншою від моделей звичайних побутових кондиціонерів аналогічної потужності та продуктивності, особливої економії загальних фінансових затрат очікувати не доводиться. Слід розуміти, що крім самого канального кондиціонера, необхідно придбати всі елементи для розподілу повітря:


  • Повітропроводи.
  • Решітки чи дифузори.
  • Тепло- та шумоізоляційні матеріали і т.ін.


В залежності від складності системи загальна вартість додаткових матеріалів може перевищувати ціну головного пристрою в 1,5-2 рази.


Монтаж кондиціонерів канального типу починається зі встановлення внутрішнього блоку, який розміщується, як правило, в технічних нішах і проміжках над панелями підвісної стелі. Перерозподіл охолодженого повітря відбувається через повітропроводи та вентиляційні канали самої споруди. Площа перетину вентканалів розраховується в залежності від напору повітря, відстані до приміщення, кількості поворотів та ін. В залежності від моделі кондиціонера установка може виконуватись наступним чином:


  • Монтаж внутрішнього та зовнішнього блоків.
  • Прокладка міжблочних комунікацій, що представляють собою систему трубопроводів визначеного діаметра для перекачки холодоагентів.
  • Монтаж повітропроводів та їх з'єднання з вентканалами споруди. Особлива увага приділяється якості ізоляції місця з'єднання.
  • Відведення конденсату від внутрішнього блоку організується методом прямого зливу в дренажну чи каналізаційну систему, або примусового видалення з ємності спеціальним насосом.


Канальна система кондиціонування дає дуже гнучкі можливості для її використання та розміщення. Для прикладу, не використовувати повітря з деяких приміщень (кухні), щоб запахи не розподілялися по іншим. Встановити для кожного повітропроводу електронний клапан регулювання, що дозволить змінювати температуру та інтенсивність надходження повітря в кожне приміщення окремо.

Вартість стандартних монтажних робіт Ціна, грн
Установка настінної спліт-системи до 3-х м/п магістралі
монтаж кондиціонера "07" 3680
монтаж кондиціонера "09" 3920
монтаж кондиціонера "12" 4600
монтаж кондиціонера "18" 4970
монтаж кондиціонера "24" 5870
монтаж кондиціонера "30" 6100
монтаж кондиціонера "36" 7330
Установка комерційних систем до 3-х м/п магістралі
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "09" 5000
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "12" 5800
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "18" 6290
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "24" 7370
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "30" 7730
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "36" 9070
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "48" 10150
монтаж касетного/стельового/канального кондиціонера "60" 11680
Вартість нестандартних монтажних робіт Ціна, грн
Додаткові роботи за 1 м/п
прокладання фреонової магістралі до 10 м 100
прокладання фреонової магістралі 10 м і більше 200
монтаж пластикового короба 10х20 мм 80
монтаж пластикового короба 60х40 мм 140
штробування під фреонову магістраль в гіпсокартоні/цеглі/бетоні 50/200/400
штробування під електропровід в цеглі/бетоні 100/120
прокладання провода 10
гофра діаметром до 20 мм 10
Інші роботи при нестандантному монтажі
виїзд на об'єкт за межами міста, км 20
буріння додаткового отвору 200
пайка мідних труб, за стик 200
монтаж дренажного насоса, шт від 1000 + вартість насоса
встановлення зимового комплекту, шт від 1600
Демонтаж
демонтаж кондиціонера "07-09" 800
демонтаж кондиціонера "12" 1000
демонтаж кондиціонера "18" 1500
демонтаж кондиціонера "24" 1800
Обслуговування кондиціонера
послуга заправки кондиціонера, шт 400
заправка фреоном R-32, 100 грам 110
заправка фреоном R-410A, 100 грам 85
заправка фреоном R-22, 100 грам 120
чистка настінних кондиціонерів від 850
чистка комерційних кондиціонерів від 1350
Share by: