Замовте консультацію професійного інженера
Отримайте індивідуальний розрахунок та проект системи вентиляції для ваших потреб
Ім'я
Телефон
Місто

Капітальний ремонт та модернізація систем вентиляції та кондиціонування

Від якості роботи вентиляційної системи залежить не тільки рівень комфорту в приміщенні але і самопочуття та здоров'я людей, що там знаходиться. Невідповідність робочих параметрів вентиляції вимогам діючих нормативів може призвести до заборони експлуатації приміщення, що в свою чергу призведе до значних збитків підприємства. Тому модернізація чи ремонт вентиляції є одним з найвідповідальніших моментів реконструкції споруди чи відновлення працездатності інженерних комунікацій.

Для чого робити модернізацію або капітальний ремонт вентиляції?

Коли необхідна модернізація чи ремонт:
Модернізація вентиляції, як правило, планується у відповідності з встановленим ресурсом експлуатації інженерних систем. Але в старих будівлях, для яких характерна пасивна вентиляція, що є частиною будівельних конструкцій споруди, реконструкція, капітальній ремонт вентиляційної системи чи повне переобладнання може проводитись у наступних випадках:

 • Невідповідність робочих характеристик існуючої системи новим вимогам;
 • Моральне старіння існуючого обладнання та економічна недоцільність його подальшої експлуатації.

Для більш сучасних будівель існують свої причини проведення модернізації вентиляційної системи:
 • Перепланування приміщень;
 • Збільшення кількості персоналу;
 • Заміна основних засобів виробничих потужностей, що мають інші вимоги щодо вентиляції приміщень

Поточний чи капітальний ремонт вентиляції проводиться у наступних випадках:
 • Відсутність регламентованого тиску повітря;
 • Погане видалення з приміщення забрудненого повітря;
 • Втрата герметичності чи засмічення повітропроводів;
 • Втрата працездатності чи критичне зниження потужності вентиляторів;
 • Аварійний стан електропроводки.

Особливості виконання робіт по модернізації:

Ремонт вентиляції підрядником виконується у відповідності з діючими нормативами. Але слід враховувати, що існують галузеві нормативні документи, у яких прописуються і різні вимоги щодо експлуатаційних характеристик вентиляційних систем:

Модернізація вентиляції заводу. Виконується при збільшенні кількості персоналу прибудові нових приміщень та переобладнані цехів. Полягає у збільшенні потужності вентиляторів та пропускної здатності повітропроводів.

Модернізація вентиляції лікарні. Полягає у покращенні системи управління, створенні дублюючих систем, встановленні нових фільтрів, клапанів, тощо.

Модернізація вентиляції в школі. Частіше за все проводиться у зв'язку із збільшенням кількості учнів, чи механічних ушкодженнях основних елементів системи. Полягає у заміні решіток, клапанів, коробів повітропроводів і т. і.


Що впливає на вартість:

Вартість капітального ремонту вентиляції складається з наступних критеріїв:

 • Точний технічний стан;
 • Вимоги до робочих параметрів нової вентиляційної системи та її конфігурації;
 • Вартість нового обладнання, що використовується.
Вартість обладнання та виконаних робіт відображається у кошторисі, що є частиною договору, який укладається між замовником і підрядником ще до початку робіт.

Які проблеми допоможе вирішити капітальний ремонт або модернізація системи вентиляції?

Ви здійснюєте осучаснення, та приводите до ладу старий радянський завод.
На данний момент технологічні та державні вимоги до систем вентиляції на заводах більш строгі ніж були раніше, тому встановлена в ті часи система не буде закривати ні реальні ні документаційні потреби. Особливо це стосується харчової, хімічної та важкої промисловості. Як мінімум, раніше аспіраційні системи на таких заводах не оснащувались багаторівневими фільтрами, які зменшують викиди шкідливих речовин в атмосферу. Зараз же, проігнорувавши такі речі, можна отримати серйозний штраф, або взагалі заборону діяльності. Також для людей які мають промислове виробництво не секрет наскільки важко уникнути проблем з місцевими жителями, якщо не подбати про очищення відходів, в тому числі викидів в повітря. Але подбавши заздалегіть про сучасну систему вентиляції, яка здатна на високому рівні фільтрувати та очищувати від смогу та запахів відпрацьоване повітря, то можна залишатись спокійним.
Здійснюється ремонт старої державної установи
Зазвичай такі роботи проводяться по реконструкції старих шкіл та лікарень. В обох цих випадках є обов'язкові моменти які потрібно забезпечити і які не були враховані при проектуванні старих систем вентиляції.

Для шкіл:
- Забезпечення визначеного державними нормами об'єму поступання свіжого повітря. Ігнорування цих показників призводить до серйозних захворювань у дітей, чий організм ще не так добре бореться з несприятливими середовищами як дорослий. Крім того недостаток свіжого повітря негативно впливає на навчальний процес, знижує когнітивні здібності.
- Підтримання температурного режиму. Однаково важливий показник як для забезпечення здорового мікроклімату, так і для енергозберігання та економії
- Мабуть найважливіший момент для навчального закладу це димовидалення. Однією з найголовніших причин модернізації вентиляційної системи в навчальному закладі є установка сучасної системи димовидалення, яка здатна врятувати життя дітей при пожежі, оскільки переважна більшість жертв в такому випадку відбувається через удушення чадним газом.

Для лікарень:
- Локалізація повітрообміну в конкретних зонах (мається на увазі палата або диспансер). Локалізація повітрообміну дозволяє зменшити загрозу розповсюдження хвороботворних вірусів та бактерій
- Знезараження відпрацьованого повітря. Спеціальні обеззаражувальні фільтри виконують ту ж функцію, та сильно зменшують ризик розповсюдження хвороб які передаються повітряно-крапельним шляхом за межі медичного закладу.
- Система вентиляції в операційній зоні. Операційна палата має дуже великий перелік вимог до системи вентиляції, які ви можете обговорити з нашим проектантом - спеціалістом по медичних закладах, залишивши заявку на сайті.
Модернизація вентиляції в старих квартирах
За сучасними мірками вентиляцію в старих "хрущовках", "сталінках", "андроповках" і т.д. взагалі вентиляцію назвати складно. Гравітаційні шахти просто не справляються навіть з об'ємом необхідного для подачі повітря. Про відведення запахів з санітарних зон та кухні взагалі ніякої мови не йде. На данний момент абсолютно всі квартири в старих будинках потребують встановлення припливно-витяжної системи, бажано з рекуперацією повітря для енергозбереження. Залишати наявну вентиляційну систему в старих квартирах загрожує не лише дискомфортом, але й появою проблем зі здоров'ям.
Модернізація систем вентиляції в старих комерційних приміщеннях
Для комерційних приміщень можуть бути ключовими кілька моментів:
- Підтримання температурного режиму в складських кімнатах. Існують певні продукти які не потребують спеціального зберігання, але можуть бути чутливими до температури в приміщенні, наприклад шоколад чи вино.
- Фільтрація приточного повітря. Товари які мають основний акцент на зовнішньому вигляді, як наприклад одяг чи тканини, хочеться захистити від надлишкового пилу в повітрі
- Комфортний мікроклімат для відвідувачів. Задоволений клієнт - запорука міцного бізнесу, це знає кожен хто має власну справу. Приємна температура та чисте повітря в торговому залі являється важливою складовою в користувацькому досвіді.

Розрахувати вартість модернізації системи вентиляції ви можете під час розмови з нашим інженером

Ми маємо значний досвід в роботах з модернізації та капітального ремонту вентиляційних систем

Ремонт вентиляції
капітальний ремонт вентиляції
модернізація вентиляції
модернізація вентиляційної системи
модернізації вентиляції заводу
капітальний ремонт вентиляційної системи
ремонт вентиляції лікарні
ремонт вентиляції підрядник
ремонт вентиляційної системи
заміна вентиляції

Як ми працюємо

1
Заявка на консультацію
Ви залишаєте свою контактні данні через будь-яку форму на сайті, або телефонуєте за вказаним номером
2
Вияснення індивідуальних потреб
Наш інженер зателефонує вам і обговорить з вами яку саме вентиляцію вам потрібно
3
Передаєте план будівлі
Ви надсилаєте інженеру, який спілкувався з вами план будівлі в якій необхідно встановити вентиляційну систему
4
Комерційна пропозиція
На основі отриманих планів та ваших індивідуальних потреб ми формуємо комерційну пропозицію на тадсилаємо її вам
5
Узгодження і коригування бюджету
Разом з відповідальним інженером коригуєте бюджет проекту
6
Підписання договору і оплата матеріалів
Узгодивши проект та бюджет ми підписуємо договір та приступаємо до роботи після передоплати в розмірі розходів на матеріали
7
Виїзд на об'єкт та монтаж системи вентиляції
Наша монтажна бригада приїжджає на ваш об'єкт в узгоджений час та здійснює монтаж вентиляційної системи
8
Здача об'єкту
Ми завершуємо та здаємо вам готовий об'єкт
9
Остаточний розрахунок та закриття актів
Здійснюється розрахунок за роботи, закриваються і надаються усі документи