Припливно-витяжна система вентиляції являє собою комплекс обладнання, що включає в себе припливну вентиляцію, яка забезпечує забір повітря з вулиці, його очищення від пилу та подачу в приміщення, і другу частину - витяжну вентиляцію, яка збирає відпрацьоване повітря й неприємні запахи та видаляє їх назовні. Ці дії відбуваються одночасно. Використання припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією в заміських будинках надзвичайно вигідне, тому що це різко знижує витрати на опалення будинку, адже завдяки вбудованій системі теплообміну частково задовільняється потреба в підігріві вхідного потоку повітря, що значно зменшує енерговитрати.
Переваги приточно-витяжної вентиляції:
Мінуси припливно-витяжної вентиляції:
Варіанти вентиляції для будинку
Припливна установка складається з наступних елементів:
Вуличне повітря, потрапляючи в установку, очищається від пилу, підігрівається в нагрівачі і по мережі повітропроводів поступає в житлові приміщення. Автоматика припливної установки дозволяє гнучко управляти її роботою - встановлювати температуру припливного повітря, змінювати швидкість і продуктивність.
Припливно-витяжна система вентиляції застосовується в житлових приміщеннях, на адміністративних, громадських і промислових об'єктах. Крім припливно-витяжних установок, також є припливні установки. Вони відрізняються тим, що функціонують виключно на забір, обробку та подачу повітря в приміщення. А видалення повітря здійснюється за допомогою незалежної системи вентиляції.
Принципи роботи припливно-витяжної вентиляції
В системі приточно-витяжної вентиляції є два потоки повітря: приплив і відтік. Приплив - це надходження свіжого повітря з вулиці. Установка забирає свіже повітря, пропускає через повітряний фільтр, очищає, підігріває за допомогою рекуператора і доставляє його в приміщення. Відтік - це забір і відведення відпрацьованого повітря з приміщень. Установка збирає відпрацьоване повітря з усіх приміщень, пропускає його через систему рекуперації, де забирає необхідну для підігріву вхідного повітря кількість тепла, а потім викидає охолоджене відпрацьоване повітря на вулицю.
Установка припливно-витяжної системи досить складна й трудомістка справа, тому краще довірити цю роботу професійним робітникам, які зроблять роботу якісно та відносно швидко. Послуги з встановлення включають у себе кілька етапів:
Розробка та монтаж припливно-витяжної системи вентиляції "під ключ" від складання проект-ескізу до пусконаладки
Розробка локальних витяжних чи припливних систем під індивідуальні потреби замовника
Проконсультуємо та підберемо для Вас накраще обладнання та повітропроводи власного виробництва
Припливно-витяжна вентиляція найбільш ефективно покращує мікроклімат у приміщеннях. Вона одночасно виконує дві функції: постачає в приміщення свіже повітря та видаляє з нього старе - відпрацьоване. Найбільш доцільно влаштовувати такий тип вентиляції на об'єктах загальна площа яких перевищує 100 м2 та/або зі складним плануванням чи особливими потребами у рециркуляції повітря.
Принцип дії, види та конструкція припливно-витяжної вентиляції
Існує декілька різновидів приточно-витяжної вентиляції:
Природна вентиляція - переміщення повітряних мас відбувається природним шляхом за рахунок різниці температур та тиску в різних приміщеннях і навколишньому середовищі. Повітря переміщується по вентиляційним каналам, які переважно є частиною будівельних конструкцій самої споруди. Такий спосіб вентиляції є не надто ефективним і його рекомендується використовувати виключно для житлових приміщень великої площі з небагатьма мешканцями. Враховуючи, що повітрообмін природних вентиляційних систем залежить і від умов навколишнього середовища (тиск, температура), їх працездатність досить важко спрогнозувати та неможливо контролювати. Тому вони використовуються, здебільшого, у якості допоміжних систем.
Примусова вентиляція
- рух повітряних мас відбувається за рахунок спеціального обладнання, що працює для нагнітання, видалення повітря чи виконує комплексну дію.
Комбінована вентиляція - поєднує в собі переваги природної та штучної системи вентиляції. Як правило складається з припливної вентиляції, що примусово нагнітає свіже повітря. Відпрацьоване - видаляється природним шляхом через вентиляційні канали.
По місцю дії розрізняють наступні два типи вентиляційних систем:
Загальнообмінна вентиляція – має широку область впливу, фактично, на всі приміщення споруди. Застосовується, як правило, на тих об'єктах, де концентрація шкідливих речовин невелика і вони рівномірно розподілені по всьому об'єму приміщення.
Локальна вентиляція – частіше за все використовується у якості примусової витяжної вентиляції, видаляючи шкідливі речовини у місці їх утворення та високої концентрації. Може застосовуватись як у житлових приміщеннях ( витяжка на кухні над плитою), так і у виробничих. Її облаштування набагато дешевше ніж загальнообмінної, але при цьому вона розрахована на набагато менший повітрообмін.
Переваги використання
З усіх перерахованих різновидів саме штучна припливно-витяжна система вентиляції є найбільш ефективною. Її застосування дає користувачеві цілий ряд суттєвих переваг:
Що впливає на вартість встановлення
На вартість встановлення припливно-витяжної установки впливає багато факторів.
З найбільш суттєвих необхідно виділити наступні:
Слід розуміти, що у переважній більшості випадків монтажні роботи та додаткове обладнання (короба повітропроводів, вентиляційні решітки тощо) можуть складати більшу половину вартості всієї системи примусової приточно-витяжної вентиляції. Але економити на цьому не можна, так як мікроклімат в приміщенні напряму впливає на рівень працездатності та здоров'я людей, що там знаходяться.