Припливно-витяжна вентиляція

Замовити консультацію

Припливно-витяжні системи вентиляції


Припливно-витяжна система вентиляції являє собою комплекс обладнання, що включає в себе припливну вентиляцію, яка забезпечує забір повітря з вулиці, його очищення від пилу та подачу в приміщення, і другу частину - витяжну вентиляцію, яка збирає відпрацьоване повітря й неприємні запахи та видаляє їх назовні. Ці дії відбуваються одночасно. Використання припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією в заміських будинках надзвичайно вигідне, тому що це різко знижує витрати на опалення будинку, адже завдяки вбудованій системі теплообміну частково задовільняється потреба в підігріві вхідного потоку повітря, що значно зменшує енерговитрати.


Переваги приточно-витяжної вентиляції:


  • забезпечує постійну заміну відпрацьованого повітря в приміщенні;
  • забезпечує прогрів і очищення повітря, коли необхідно;
  • існують системи, що мають можливість зволоження повітря в певних заданих межах, використовуючи повітряні маси, які виділяються в каналі вологи, тим самим вирішуючи проблему відведення конденсату;
  • рекуперація тепла - підвищення температури повітря, що подається, використовуючи тепле повітря, що витягається, з економією електроенергії.


Мінуси припливно-витяжної вентиляції:




Варіанти вентиляції для будинку


  1. Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією тепла. Рекуперація тепла - це експлуатація тепла витяжного повітря для нагріву припливного. Рекуператор економить до 80% витрат тепла потрібного для підігріву припливного повітря в зимовий сезон. Основою системи є припливно-витяжна установка. Вуличне повітря, потряпляючи в установку, проходить через фільтр, потім нагрівається в рекуператорі, догрівається в нагрівачі, а далі по повітропроводам з оцинкованої сталі розподіляється по житловому приміщенню. Всі основні вузли установки (вентилятори, фільтри, рекуператор) розташовуються у звукоізольованому корпусі. Вбудована система автоматики дозволяє гнучко керувати роботою вентиляційного агрегату: змінювати швидкість, температуру і кількість припливного та витяжного повітря. Сучасні припливно-витяжні установки для квартир, як правило, працюють тихо, особливо на знижених оборотах вентиляторів. Конструктивно, крім самої припливно-витяжної установки для квартири треба, також, включити місце для розташування вентиляційних елементів: шумоглушників, клапанів, гнучких вставок, повітроводів тощо. У підсумку виходить величенька інженерна конструкція.
  2. Примусова приточно-витяжна вентиляція без рекуперації. У системах без рекуперації приточну вентиляцію та витяжну вентиляцію роблять окремими системами, часто їх розміщують в різних місцях. Припливна установка може бути загальною (для всієї квартири), а може подавати повітря в одну кімнату.


Припливна установка складається з наступних елементів:


  • вентилятор
  • повітряний фільтр
  • система автоматики
  • електронагрівач
  • заслінки
  • шумоізольований корпус


Вуличне повітря, потрапляючи в установку, очищається від пилу, підігрівається в нагрівачі і по мережі повітропроводів поступає в житлові приміщення. Автоматика припливної установки дозволяє гнучко управляти її роботою - встановлювати температуру припливного повітря, змінювати швидкість і продуктивність.


Припливно-витяжна система вентиляції застосовується в житлових приміщеннях, на адміністративних, громадських і промислових об'єктах. Крім припливно-витяжних установок, також є припливні установки. Вони відрізняються тим, що функціонують виключно на забір, обробку та подачу повітря в приміщення. А видалення повітря здійснюється за допомогою незалежної системи вентиляції.

Принципи роботи припливно-витяжної вентиляції


В системі приточно-витяжної вентиляції є два потоки повітря: приплив і відтік. Приплив - це надходження свіжого повітря з вулиці. Установка забирає свіже повітря, пропускає через повітряний фільтр, очищає, підігріває за допомогою рекуператора і доставляє його в приміщення. Відтік - це забір і відведення відпрацьованого повітря з приміщень. Установка збирає відпрацьоване повітря з усіх приміщень, пропускає його через систему рекуперації, де забирає необхідну для підігріву вхідного повітря кількість тепла, а потім викидає охолоджене відпрацьоване повітря на вулицю.

Установка припливно-витяжної системи досить складна й трудомістка справа, тому краще довірити цю роботу професійним робітникам, які зроблять роботу якісно та відносно швидко. Послуги з встановлення включають у себе кілька етапів:


  • Заміри майбутньої системи вентиляції та її проектування
  • Підбір або (та) виготовлення необхідного обладнання
  • Монтаж
  • Пробний запуск та регуляція елементів системи
  • Здача об'єкта

Пропонуємо проектування та монтаж припливно-витяжної вентиляції

Припливно-витяжна вентиляція. Проектування та монтаж

Розробка та монтаж припливно-витяжної системи вентиляції "під ключ" від складання проект-ескізу до пусконаладки


Локальна припливна вентиляція та витяжна вентиляція

Розробка локальних витяжних чи припливних систем під індивідуальні потреби замовника


Продаж припливно-витяжних установок та супутнього обладнання

Проконсультуємо та підберемо для Вас накраще обладнання та повітропроводи власного виробництва


Припливна вентиляція та витяжна вентиляція. Що вибрати?


Припливно-витяжна вентиляція найбільш ефективно покращує мікроклімат у приміщеннях. Вона одночасно виконує дві функції: постачає в приміщення свіже повітря та видаляє з нього старе - відпрацьоване. Найбільш доцільно влаштовувати такий тип вентиляції на об'єктах загальна площа яких перевищує 100 м2 та/або зі складним плануванням чи особливими потребами у рециркуляції повітря.

Принцип дії, види та конструкція припливно-витяжної вентиляції


Існує декілька різновидів приточно-витяжної вентиляції:

Природна вентиляція
- переміщення повітряних мас відбувається природним шляхом за рахунок різниці температур та тиску в різних приміщеннях і навколишньому середовищі. Повітря переміщується по вентиляційним каналам, які переважно є частиною будівельних конструкцій самої споруди. Такий спосіб вентиляції є не надто ефективним і його рекомендується використовувати виключно для житлових приміщень великої площі з небагатьма мешканцями. Враховуючи, що повітрообмін природних вентиляційних систем залежить і від умов навколишнього середовища (тиск, температура), їх працездатність досить важко спрогнозувати та неможливо контролювати. Тому вони використовуються, здебільшого, у якості допоміжних систем.

Примусова вентиляція
- рух повітряних мас відбувається за рахунок спеціального обладнання, що працює для нагнітання, видалення повітря чи виконує комплексну дію.

Комбінована вентиляція
- поєднує в собі переваги природної та штучної системи вентиляції. Як правило складається з припливної вентиляції, що примусово нагнітає свіже повітря. Відпрацьоване - видаляється природним шляхом через вентиляційні канали.

По місцю дії розрізняють наступні два типи вентиляційних систем:

Загальнообмінна вентиляція – має широку область впливу, фактично, на всі приміщення споруди. Застосовується, як правило, на тих об'єктах, де концентрація шкідливих речовин невелика і вони рівномірно розподілені по всьому об'єму приміщення.

Локальна вентиляція
– частіше за все використовується у якості примусової витяжної вентиляції, видаляючи шкідливі речовини у місці їх утворення та високої концентрації. Може застосовуватись як у житлових приміщеннях ( витяжка на кухні над плитою), так і у виробничих. Її облаштування набагато дешевше ніж загальнообмінної, але при цьому вона розрахована на набагато менший повітрообмін.


Переваги використання


З усіх перерахованих різновидів саме штучна припливно-витяжна система вентиляції є найбільш ефективною. Її застосування дає користувачеві цілий ряд суттєвих переваг:


  1. Забезпечує необхідну інтенсивність повітрообміну в приміщеннях незалежно від зовнішнього середовища. При цьому, як надходження, так і видалення повітря можна регулювати у широкому діапазоні значень. Це особливо важливо для комерційних та промислових приміщень, де необхідність більш інтенсивного повітрообміну може залежати від кількості клієнтів чи виконання технологічних виробничих процесів.
  2. Підтримка оптимального мікроклімату в приміщеннях.
  3. Надходження свіжого повітря та видалення занадто вологого відпрацьованого не тільки позбавляє неприємного запаху, але й запобігає надмірній сирості, що є причиною утворення плісняви та грибка.
  4. Встановлення додаткового обладнання, такого як рекуператори, дозволяє додатково нагрівати повітря. При цьому нагрів може відбуватись пасивно, що суттєво економить кошти на опаленні приміщення.


Що впливає на вартість встановлення


На вартість встановлення припливно-витяжної установки впливає багато факторів.
З найбільш суттєвих необхідно виділити наступні:


  • Тип приміщення, його площа та інтенсивність використання. Вартість системи вентиляції може істотно змінюватися в залежності від того встановлюється вона в квартирі, приватному будинку, який має один чи кілька поверхів (цоколь, технічні та нежитлові приміщення, мансарда, горище), чи на промисловому об'єкті, в офісі, спортзалі, салоні краси і т. ін. Всі перераховані об'єкти мають свою специфіку облаштування припливно-витяжної вентиляції.


  • Планування. Увагу потрібно звернути на те ізольоване приміщення чи прохідне. У залежності від цього в ньому може бути встановлено тільки витяжку, вихід приточної вентиляції чи обидва канали. Для прохідних приміщень та при відкритому плануванні допускається зменшення кількості вентиляційних каналів при умові розташування виходів на різних рівнях для створення таких повітряних потоків, що будуть видаляти відпрацьоване повітря чи переміщувати його до витяжних вентиляційних отворів.


  • Призначення та інтенсивність експлуатації. Під час проектування системи вентиляції обов'язково враховується кількість людей, що постійно там перебувають. Це можуть бути як мешканці, так і персонал з певною кількістю відвідувачів, яких планується обслуговувати.


  • Наявність певних видів техніки та її експлуатаційні характеристики. Цей показник особливо важливий для комерційних та промислових приміщень. Комп'ютерна техніка, станки та виробничі установки можуть виділяти як тепло, так і неприємні запахи чи канцерогенні речовини. Місця їх найвищої концентрації потрібно враховувати при розробці схеми повітропроводів.


Слід розуміти, що у переважній більшості випадків монтажні роботи та додаткове обладнання (короба повітропроводів, вентиляційні решітки тощо) можуть складати більшу половину вартості всієї системи примусової приточно-витяжної вентиляції. Але економити на цьому не можна, так як мікроклімат в приміщенні напряму впливає на рівень працездатності та здоров'я людей, що там знаходяться.

Share by: