Рекуператор повітря

Дізнатись деталі

Рекуперація повітря - види та використання


Технології енергозбереження застосовуються, практично, в кожній сучасній інженерній системі. Не стали винятком системи вентиляції та кондиціонування. Велику популярність отримав пристрій, що має назву рекуператор повітря. Він використовується в припливно-витяжних вентиляційних системах та виконує передачу теплової енергії від повітря, що видаляється з приміщення до свіжого, що нагнітається до споруди. Причому під "передачею теплової енергії" мається на увазі зміна температури, що супроводжується, як нагріванням, так і охолодженням.


Основні функції та принцип дії


Рекуперація повітря, тобто обмін теплом, може відбуватись за двома принципами:


  • Один теплообмінник – передача теплової енергії відбувається безпосередньо між двома повітряними потоками через тонкі стінки.
  • Два теплообмінники – використовується проміжний теплоносій. В першому теплообміннику тепле повітря, що видаляється з приміщення, віддає своє тепло теплоносію. Він транспортується по системі трубопроводів до другого теплообмінника, який нагріває потік свіжого повітря.


Як показує практика, для установок припливно-витяжної вентиляції з функцією обігріву, використання рекуператорів допоможе суттєво зменшити затрати на електричні чи водяні калорифери. Розрахунки стверджують, що при різниці внутрішньої та зовнішньої температур в 30°С, економія потужності пристроїв обігріву за рахунок використання вентиляції з рекуперацією тепла становитиме 70-80%.



Види та конструкція рекуператорів


Найбільш поширені типи рекуператорів мають наступні конструкційні особливості:


  • Роторні рекуператори. Відрізняються високими показниками ефективності. Вони складаються з великого колеса – ротора, вісь обертання якого співпадає з напрямком повітряного потоку. При чому, налаштування вихідного та вхідного повітряних потоків зроблено таким чином, що вони направлені на різні частини ротора, тобто безпосередньо не пересікаються. Сам ротор має пластинчату конструкцію, тому повітряні потоки проходять крізь нього. Ротор, спочатку нагріває одну з своїх частин, а потім поволі обертаючись, віддає тепло іншому, вхідному потоку. При обертанні, пластини забирають з собою деяку кількість повітря з одного потоку до іншого. Але на практиці ця кількість не перевищує 5%. Підходять такі рекуператори для вентиляції приватного будинку та комерційних об'єктів середньої площі.


  • Пластинчаті рекуператори. Представляє собою моноблочну припливно-витяжну установку, що встановлюється в систему примусової вентиляції на будь-якій стадії будівництва чи експлуатації. Основним елементом такого пристрою є пластинчатий теплообмінник, по каналам якого циркулює тепле повітря з приміщення та холодне з вулиці. Ці канали розташовані по черзі, що значно збільшує площу контакту.


  • Рекуператори з проміжним теплоносієм. Складаються з двох теплообмінників, що можуть бути розміщені на відстані один від одного. Передачу тепла виконує теплоносій, що рухається по трубам примусово за допомогою насоса. Така система має як недоліки, так і переваги. До перших можна віднести енергозалежність та необхідність встановлення потужного насосу при великій відстані між двома теплообмінниками, а також високу вартість. Серед переваг можна виділити: повне розмежування повітряних потоків; можливість встановлення у будь-якій системі вентиляції на будь-якій відстані один від одного.



Переваги використання та технічні обмеження


Вентиляція з рекуперацією має основну та очевидну перевагу - це суттєва економія грошових коштів на нагрів та охолодження приміщень у зимовий і літній час відповідно. Але враховуючи, що дана технологія досить нова,
різні типи рекуператорів мають певні технічні обмеження:


  • Незалежно від різновиду, встановлення будь-якого рекуператора в систему вентиляції створює додатковий аеродинамічний опір у мережі повітропроводів. Слід відзначити, що в залежності від моделі, опір може становити 30-100 Па. Це необхідно враховувати при виборі потужності вентиляційної установки.
  • Зростає вартість самої вентиляційної системи з рекуперацією повітря, підвищується трудомісткість її встановлення та обслуговування. Але слід зазначити, що економія енергоресурсів, які постійно дорожчають, повністю компенсує затрати на рекуператор на протязі 3-5 років.
  • Роторні, камерні та в меншій мірі пластинчасті рекуператори мають спільний недолік - вони можуть підмішувати повітря, що видаляється з приміщення до того, що надходить. Якщо для рекуперації повітря в квартирі чи приватному будинку такі незначні об'єми не мають значення, то для: інфекційних відділів лікарень, операційних, "чистих" виробничих приміщень така ситуація є неприпустимою. Бо може стати причиною повторного зараження патологічними мікроорганізмами. На таких об'єктах потрібно застосовувати тільки пристрої з проміжним теплоносієм, що мають два теплообмінники.
  • Габарити вентиляційної установки можуть суттєво збільшитись. У першу чергу це стосується пластинчастих рекуператорів та установок з проміжним теплоносієм, що мають розгалужену мережу трубопроводів і вузли зв'язки біля кожного з теплообмінників.

Кому підходить припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією

Приватні будинки та квартири

Рекуператор повітря - енергоефективне рішення для вентиляції будинку, яке допоможе не тільки економити тепло, а й забезпечить нормальну та безпечну циркуляцію повітря в вашому домі.

Офісні приміщення

Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією повітря в парі з канальною системою кондиціонування - чудове енергоефективне рішення для створення хорошого робочого клімату в офісі, яке допоможе заощадити на опаленні.

Магазини, салони, тренажерні зали

Система рекуперації повітря в парі з системою кондиціонування залу відвідувачів та місцевими витяжками в робочих зонах може закрити широкий спектр потреб у вентиляції комерційних приміщень.

Порадитись щодо системи з інженером

Пропонуємо високоякісне обладнання для рекуперації повітря


Рекуператор повітря - використовуй правильно!


Вентиляція з рекуперацією: чисте повітря + енергоефективність

Повітря - перша "їжа" людини, без якої неможливо обійтися навіть кілька хвилин. Від його якості залежить наше самопочуття та тривалість життя. На жаль, ми не можемо очистити вуличне повітря великих і малих міст від шкідливих газів. Але 100% забезпечимо його чистоту у вашому домі або на роботі. Сучасні системи вентиляції, які ми пропонуємо своїм клієнтам - це ефективне вирішення проблеми забруднення приміщень пилом, димом, шкідливим домішками, а також - зниження вологості та уникнення "цвітіння" стін.
Є кілька видів систем вентиляції та кондиціонування, що використовуються сьогодні. Одна з них - це вентиляція з рекуперацією, яку радимо як оптимальну для житлових будівель, офісних центрів, великих і малих робочих площ.

Система рекуперації повітря - як це працює?

Завдяки вдосконаленню сучасних технологій ми отримуємо винаходи, що суттєво підвищують в сфері рівень комфорту людського життя. Саме таким винаходом є рекуперація повітря - система, яка виводить з приміщення відпрацьоване повітря та водночас очищає і нагріває повітряний потік з вулиці. Примусова вентиляція з рекуперацією тепла забезпечує здоровий мікроклімат в будинку, а також є енергоефективною - оскільки суттєво знижує різницю в температурі між припливними та витяжними потоками. Очищення повітря відбувається за рахунок вмонтованих у прилад фільтрів, котрі відсіюють пил, отруйні гази, пилок, спори грибів та інший "непотріб".

Важливо: Рекуперація повітря в квартирі зберігає до 80-90% енергії, що затрачається на провітрювання/опалення. В багатоквартирному будинку рекуперацію можна втілити системно (централізовано) або поквартирно (окремим мешканцям-власникам приміщень).

Радимо, реалізуємо та монтуємо - повний пакет послуг від групи компаній VENT

Комплексний підхід у наданні послуг з встановлення вентиляційних систем ми забезпечуємо завдяки об'єднанню виробничої ланки (труби та комплектуючі з власного заводу), команди проектних спеціалістів та монтажників високого рівня. Завдяки цьому можемо як задовольнити окрему потребу споживача (придбання приладів, встановлення тощо), так і провести повний цикл робіт - від зародження ідеї до її ефективного втілення.

Окрім професійності, досвіду та якісної продукції, маємо для своїх клієнтів ряд бонусів та переваг, котрими радимо скористатися. Це:

  • безкоштовна консультація на старті нашої співпраці;
  • нижча вартість комплектуючих за рахунок наявного власного виробництва;
  • використання сучасних технологій з проектування та монтажу (новітнє програмне забезпечення, обладнання для проведення робіт з використанням алмазного свердління, тощо);
  • гарантійні умови та сервісне обслуговування встановлених систем.

Працюємо у десяти регіонах України та готові до співпраці з іншими областями. Виконуємо роботи різної складності на побутових, промислових та будь-яких інших об'єктах.

Share by: