Технології енергозбереження застосовуються, практично, в кожній сучасній інженерній системі. Не стали винятком системи вентиляції та кондиціонування. Велику популярність отримав пристрій, що має назву рекуператор повітря. Він використовується в припливно-витяжних вентиляційних системах та виконує передачу теплової енергії від повітря, що видаляється з приміщення до свіжого, що нагнітається до споруди. Причому під "передачею теплової енергії" мається на увазі зміна температури, що супроводжується, як нагріванням, так і охолодженням.
Основні функції та принцип дії
Рекуперація повітря, тобто обмін теплом, може відбуватись за двома принципами:
Як показує практика, для установок припливно-витяжної вентиляції з функцією обігріву, використання рекуператорів допоможе суттєво зменшити затрати на електричні чи водяні калорифери. Розрахунки стверджують, що при різниці внутрішньої та зовнішньої температур в 30°С, економія потужності пристроїв обігріву за рахунок використання вентиляції з рекуперацією тепла становитиме 70-80%.
Види та конструкція рекуператорів
Найбільш поширені типи рекуператорів мають наступні конструкційні особливості:
Переваги використання та технічні обмеження
Вентиляція з рекуперацією має основну та очевидну перевагу - це суттєва економія грошових коштів на нагрів та охолодження приміщень у зимовий і літній час відповідно. Але враховуючи, що дана технологія досить нова, різні типи рекуператорів мають певні технічні обмеження:
Рекуператор повітря - енергоефективне рішення для вентиляції будинку, яке допоможе не тільки економити тепло, а й забезпечить нормальну та безпечну циркуляцію повітря в вашому домі.
Припливно-витяжна система вентиляції з рекуперацією повітря в парі з канальною системою кондиціонування - чудове енергоефективне рішення для створення хорошого робочого клімату в офісі, яке допоможе заощадити на опаленні.
Система рекуперації повітря в парі з системою кондиціонування залу відвідувачів та місцевими витяжками в робочих зонах може закрити широкий спектр потреб у вентиляції комерційних приміщень.
Витрати повітря - 1100 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 90%
Споживана потужність - 320 Вт.
Вага установки нетто - 66,5 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 890/1325/395
Витрати повітря - 205 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 85%
Споживана потужність - 75 Вт.
Вага установки нетто - 17 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 420/590/245
Витрати повітря - 340 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 90%
Споживана потужність - 105 Вт.
Вага установки нетто - 28,5 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 670/885/275
Витрати повітря - 1280 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 90%
Споживана потужність - 450 Вт.
Вага установки нетто - 81,3 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 1135/1325/395
Повітря - перша "їжа" людини, без якої неможливо обійтися навіть кілька хвилин. Від його якості залежить наше самопочуття та тривалість життя. На жаль, ми не можемо очистити вуличне повітря великих і малих міст від шкідливих газів. Але 100% забезпечимо його чистоту у вашому домі або на роботі. Сучасні системи вентиляції, які ми пропонуємо своїм клієнтам - це ефективне вирішення проблеми забруднення приміщень пилом, димом, шкідливим домішками, а також - зниження вологості та уникнення "цвітіння" стін.
Є кілька видів систем вентиляції та кондиціонування, що використовуються сьогодні. Одна з них - це вентиляція з рекуперацією, яку радимо як оптимальну для житлових будівель, офісних центрів, великих і малих робочих площ.
Завдяки вдосконаленню сучасних технологій ми отримуємо винаходи, що суттєво підвищують в сфері рівень комфорту людського життя. Саме таким винаходом є рекуперація повітря - система, яка виводить з приміщення відпрацьоване повітря та водночас очищає і нагріває повітряний потік з вулиці. Примусова вентиляція з рекуперацією тепла забезпечує здоровий мікроклімат в будинку, а також є енергоефективною - оскільки суттєво знижує різницю в температурі між припливними та витяжними потоками. Очищення повітря відбувається за рахунок вмонтованих у прилад фільтрів, котрі відсіюють пил, отруйні гази, пилок, спори грибів та інший "непотріб".
Важливо: Рекуперація повітря в квартирі зберігає до 80-90% енергії, що затрачається на провітрювання/опалення. В багатоквартирному будинку рекуперацію можна втілити системно (централізовано) або поквартирно (окремим мешканцям-власникам приміщень).
Комплексний підхід у наданні послуг з встановлення вентиляційних систем ми забезпечуємо завдяки об'єднанню виробничої ланки (труби та комплектуючі з власного заводу), команди проектних спеціалістів та монтажників високого рівня. Завдяки цьому можемо як задовольнити окрему потребу споживача (придбання приладів, встановлення тощо), так і провести повний цикл робіт - від зародження ідеї до її ефективного втілення.
Окрім професійності, досвіду та якісної продукції, маємо для своїх клієнтів ряд бонусів та переваг, котрими радимо скористатися. Це:
Працюємо у десяти регіонах України та готові до співпраці з іншими областями. Виконуємо роботи різної складності на побутових, промислових та будь-яких інших об'єктах.