Вентиляція з рекуператором для квартири, приватного будинку


Як відомо, існують різні системи вентиляції приміщень. Повітрообмін через вікна, двері, вентиляційні шахти - природна вентиляція. Все це, звичайно, потрібно, але, дуже незручно в експлуатації і така система абсолютно не економна. Якщо не тримати постійно вікна відкритими, то, інтенсивність циркуляції повітря в даному випадку невелика, а значить, приміщення не буде отримувати необхідну кількість кисню для комфортного перебування в ньому людини. Тому більш розумно використовувати механічну, або примусову вентиляцію. У деяких випадках примусова вентиляція необхідна "як повітря" - в промислових і виробничих приміщеннях з несприятливими умовами праці. Однак, вентиляція виробничих приміщеннях - це окрема тема.

Без професійної вентиляції наше житло може поступово перетворитися в газову камеру, тому найоптимальніший варіант - примусова припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.

Потік повітря, що покидає приміщення підігріває (охолоджує) припливне повітря. Найчастіше процес проходить таким чином, що обидва потоки конструктивно розділені, щоб не відбулося змішування. Однак, в роторному теплообміннику можливе часткове змішування.

Electrolux припливно-витяжна установка з рекуператором
Ціни на приточно-витяжні установки з рекуперацією тепла оновлено 12.04.18.

ПВУ Electrolux

Припливно-витяжна установка
Electrolux EPVS-200


Витрати повітря - 205 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 85%
Споживана потужність - 75 Вт.
Вага установки нетто - 17 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 420/590/245

16 900 грн

ПВУ Electrolux

Припливно-витяжна установка
Electrolux EPVS-350


Витрати повітря - 340 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 90%
Споживана потужність - 105 Вт.
Вага установки нетто - 28,5 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 670/885/275

22 900 грн

ПВУ Electrolux

Припливно-витяжна установка
Electrolux EPVS-1100


Витрати повітря - 1100 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 90%
Споживана потужність - 320 Вт.
Вага установки нетто - 66,5 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 890/1325/395

42 100 грн

ПВУ Electrolux

Припливно-витяжна установка
Electrolux EPVS-1300


Витрати повітря - 1280 м.кб./год.
Максимальний ККД рекуператора - 90%
Споживана потужність - 450 Вт.
Вага установки нетто - 81,3 кг.
Габаритні розміри, Ш/Г/В - 1135/1325/395

48 800 грн

Існує два основних види рекуператорів повітря: пластинчасті, роторні. Основний недолік пластинчастого теплообмінника – утворення конденсату, що призводить до обмерзання пластин.

Закладаючи рекуператор повітря в вартість припливно-витяжної вентиляції варто враховувати економічну вигоду в процесі експлуатації. Вона полягає в наступному - рекуператор не використовує додаткових джерел енергії. На відміну від електричних нагрівачів на нього не потрібно подавати електрику, так само як і на відміну від водяних немає потреби підводити гаряче водопостачання. Таким чином, як правило, через кілька років експлуатації ціна рекуператора повітря повністю окупається й починає працювати в плюс.

Роторний рекуператор повітря конструктивно досить сильно відрізняється від пластинчастого. Головним діючим механізмом в ньому є барабан який обертається між припливною та витяжною зонами. Передаючи тепло за рахунок швидкого руху. Такий рекуператор повітря більш придатний для суворих зимових умов, оскільки за рахунок постійного обертання рекуператор не встигає обмерзнути і від нього не вимагається відводити конденсат, на відміну від пластинчастого. Є в ньому і невеликий мінус – мінімальне підмішування потоків повітря. Варто зазначити, що такі рекуператори повітря використовують рідше ніж пластинчасті, в силу більш високої ціни і складності монтажу. Основне і єдине застосування це - припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла.

Хочете купити рекуператор повітря або замовити вентиляцію додому, в офіс або котедж? Сумніваєтеся у виборі? Ми з радістю Вас проконсультуємо, підберемо потрібну модель!