Монтаж промислових кондиціонерів

Замовити монтаж

Системи кондиціонування на промислових об'єктах


Як показує багаторічний досвід провідних світових та вітчизняних промислових компаній ефективна робота сучасних підприємств неможлива без використання систем кондиціонування. Це обумовлюється багатьма факторами. На відміну від застарілих систем, сучасні промислові кондиціонери забезпечують контроль температури та вологості на більш високому рівні. Крім того, вони виконують примусову циркуляцію повітряних мас, насичують повітря киснем, іонізують та ефективно очищують його. Деякі системи можуть ефективно нагрівати повітря знижуючи затрати на обігрів приміщення штатними системами опалення.

Задачі, що вирішують промислові кондиціонери

Промисловий кондиціонер - це багатофункціональний комплекс, що має складну структуру і орієнтований на вирішення наступних задач:


  1. Забезпечення в виробничому приміщенні такого температурного режиму, який відповідав би санітарним вимогам та був комфортний для персоналу. Це істотно підвищує працездатність, знижує втомлюваність та веде до зростання ефективності виробництва.
  2. Зволоження або навпаки осушення повітря для створення оптимальних мікрокліматичних умов і забезпечення працездатності чутливого обладнання.
  3. Фільтрація повітря та позбавлення його патогенних мікроорганізмів у відповідності до санітарних норм і нормативів виробництва. Наприклад, у харчовій, фармацевтичній та інших галузях з аналогічними вимогами.


Технічні особливості, структура та технологія встановлення кондиціонерів промислового зразка значно відрізняються від аналогів, що призначені для побутової експлуатації. З найбільш істотних відмінностей слід виділити наступні:


  • Здатність створити сталі мікрокліматичні умови в приміщеннях великого об'єму та складної площі.
  • Використання матеріалів і конструкційних рішень, що забезпечують високу надійність та здатність безперервно функціонувати довший час навіть при максимальних навантаженнях.
  • При встановленні важливо дотримуватися будівельних нормативів, а також норм та правил протипожежної безпеки. Це досить важлива вимога, дотримання якої допоможе у майбутньому уникнути штрафних санкцій від відповідних державних органів контролю.


Вимоги до систем промислового кондиціонування

Проектуючи та виконуючи 
монтаж кондиціонерів промислового типу наша компанія дотримується технічних регламентів, що були розроблені для виробничих приміщень та об'єктів технічного призначення. Це дозволяє системі кондиціонування відповідати жорстким експлуатаційним вимогам.


  1. Довготривала робота всього комплексу без аварійних ситуацій та необхідності термінового відновлення працездатності.
  2. Створення мікрокліматичних умов в широкому діапазоні величин та жорстке дотримання встановлених параметрів з мінімальними відхиленнями від визначених показників.
  3. Максимальна надійність обладнання та можливість функціонування в різних режимах та при максимальному навантаженні.

    .

Спеціалісти компанії завжди розробляють індивідуальну схему кондиціонування для кожного конкретного об'єкту. При проектуванні системи кондиціонування враховуються вимоги виробничого обладнання, планування будівлі, кількість працівників, що постійно зайняті на робочому місці та інші мікрокліматичні параметри. Системний підхід до проектування дозволяє встановити промислові кондиціонери з мінімальними фінансовими затратами і при цьому отримати комплекс, що здатний ефективно виконувати поставлені перед ним задачі.

При проектуванні та виборі обладнання враховуються:


  • ДСТУ, стандарти безпеки праці та санітарні норми.
  • Будівельні норми щодо теплової безпеки несучих та огороджувальних конструкцій.
  • Вимоги пожежної безпеки об'єктів виробничого та іншого цільового призначення.


Види промислових кондиціонерів та технічні рішення


На даний момент для кондиціонування промислових приміщень можуть використовуватися наступні системи:


Чілер та фанкойл. Така система використовується для обслуговування приміщень площа яких не перевищує 1000 м2. Основною перевагою такої системи є те, що вона не застосовує фреон для охолодження. У якості теплоносія використовується звичайна вода, а при від'ємних температурах навколишнього середовища водний розчин етиленгліколю. Нагрів або охолодження виконується у зовнішньому блоці чілері, після чого теплоносій подається системою трубопроводів до внутрішніх, локально розміщених, теплообмінників - фанкойлів. Завдяки такій конструкції система отримує цілий ряд суттєвих переваг:


  • Висока безпека експлуатації обладнання навіть при виникненні аварійних ситуацій пов'язаних з витоком теплоносія.
  • Економічність використання, що обумовлюють низькою вартістю теплоносія – води та невеликої кількості етиленгліколю.
  • Самі чілер-фанкойл кондиціонери, установка чи модернізація системи мають досить доступну вартість. Крім того вони не потребують ніяких кардинальних змін у структурі будівельних конструкцій приміщення.


Центральна система кондиціонування повітря. Зазвичай, розміщуються на даху будівлі. Тому до міцності несучих конструкцій споруди пред'являються особливі вимоги. Це найбільш доступний варіант по стартових витратах. Але експлуатація такої системи потребує кваліфікованого персоналу та постійного обслуговування.

Прецезійні кондиціонери.
Використовується в тому випадку, коли виробничий процес вимагає особливо точного дотримання основних робочих параметрів - температури та вологості. Як правило, це стосується електронної техніки. Як встановлення, так і експлуатаційні витрати на такі системи кондиціонування суттєво вищі, ніж на попередні різновиди. Але забезпечення оптимальних умов для дорогої електронної апаратури повністю компенсує всі затрати.

З чим допоможе промислове кондиціонування?


Кондиціонування офісних приміщень

В офісних приміщеннях промислових об'єктів пропонуємо монтаж касетних, настінних та настінно-стельових напівпромислових кондиціонерів та мульти-зональних систем кондиціонування.

Охолодження цехів

Для цехових приміщень пропонуємо мульти-спліт системи кондиціонування з використанням потужних промислових кондиціонерів та руфтопів.

Охолодження апаратури в серверних

Для серверних приміщень пропонуєму установку касетних, напівпромислових та промислових кондиціонерів в парі з припливно-витяжною системою вентиляції, залежно від розмірів приміщення.

Пропонуємо промислові кондиціонери та мульти-спліт системи кондиціонування світових брендів:


Як дізнатись ціну монтажу промислової системи кондиціонування на вашому об'єкті?

Залишити заявку

Вкажіть своє ім'я та номер телефону в формі заявки, щоб ми могли зв'язатись з Вами, або телефонуйте нам по вказаному номеру.

Поспілкуватись з нашим інженером

Охарактеризуйте ваші цілі та очікування від системи кондиціонування. Інженер допоможе Вам підібрати найкращий варіант.

Надати плани приміщення

Надсилайте плани та специфікацію приміщення інженеру для початку проектування та формування кошторису.

Отримати кошторис робіт

В кошторис, який ми надаємо, включені всі монтажні роботи, обладнання та транспортування, тому Ви можете розраховувати на максимально прозору та чесну ціну.

Промислові системи кондиціонування


Група компаній VENT працює на ринку послуг із встановлення вентиляції та кондиціонування та має більш ніж десятирічний стаж. До складу компанії входять наступні підрозділи:


  • Проектний відділ.
  • Будівельний відділ, до котрого належать п'ять бригад монтажників.
  • Цех з виробництва повітропроводів та іншого приладдя, необхідного для монтажних робіт, зокрема труб, клапанів і боксів.
  • Інженерний відділ, що займається проектуванням систем вентиляції та кондиціонування, виконанням обов'язкової документації, зокрема, креслень, проектів робіт, кошторисів та актів виконаних робіт.

    .

Як відбувається підготовка до етапу встановлення промислових кондиціонерів


Насамперед, співробітник проектного відділу, отримавши заявку, ознайомлюється з планом приміщення, де планується встановити промисловий кондиціонер. Виходячи з технічних характеристик та виробничих процесів місця, де необхідне влаштування системи кондиціонування, клієнтові пропонується ознайомитися з відповідними варіантами систем кондиціонування, що підходять саме для цього місця, та допустимі при наявному виробничому процесі. Обговорюється можливий тип і марка обладнання.

Проектування перед початком виконання, безпосередньо, монтажних робіт - обов'язкова ланка у виробничому ланцюзі. Бо чим доскіпливіший підхід та досконаліший проект, тим надійніше подальше функціонування систем кондиціонування. Фахівці компанії володіють достатнім досвідом для врахування всіх можливих потреб, нюансів та особливостей виробничого приміщення або цеху. Співробітники компанії, також, обов'язково дотримуються в роботі всіх встановлених санітарних, експлуатаційних, протипожежних та архівно-забудовних норм. Проектом визначається місце, де буде проводитися установка кондиціонерів, зокрема, внутрішніх блоків, розраховується довжина та діаметр трубопроводів, довжина силових кабелів і ліній зв'язку, моделі розділення (з'єднання) для кожного потоку холодоагенту, перепади висот.

На етапі складання комерційної пропозиції та кошторису, відбувається пояснення замовнику деталей і варіантів стосовно виконання робіт, використання ТМЦ, узгоджуються інші подробиці, й, зрештою, корегується і затверджується бюджет та остаточний проект встановлення кондиціонерів. Проект не тільки розробляється з урахуванням побажань замовника, а й в суворій відповідності до існуючих галузевих стандартів. Наприкінці підготовчого етапу підписується договір, і замовником сплачується вартість необхідних матеріалів.

Типи промислових кондиціонерів


Всі кондиціонери підрозділяються на види за продуктивністю, за технічними характеристиками, за призначенням. Вважається, що обладнання з потужністю понад 22 кВт – це промислові кондиціонери. Однак, до промислових, у певних умовах, можна віднести кондиціонери з потужність 5-16 кВт, що умовно вважаються напівпромисловими.

Група компаній VENT працює з певними видами обладнання. До них належать:


  • VRF – системи;
  • системи чілер-фанкойл;
  • потужні мульти-спліт-системи VRV;
  • канальні кондиціонери.


VRF – системи. Характеристика та особливості встановлення.

До даного класу обладнання належать системи середньої продуктивності. Вони відрізняються відносно невеликою вартістю. VRF – мультизональні системи, достатньо ефективні та економічні. За допомогою VRF можливо забезпечити мікроклімат одразу в декількох приміщеннях. Суть такої системи полягає у можливості підключення одночасно декількох внутрішніх блоків та регулюванні їх роботи незалежно один від одного, відповідно до потреб кожного приміщення окремо. Внутрішні блоки, що підключаються до даної системи кондиціонування, можуть бути різних типів, враховуючи наявність неоднакових внутрішніх приміщень, їхню неоднакову конфігурацію та різні вподобання співробітників чи жильців щодо мікроклімату.


Мультизональні системи VRV.

Від VRF- систем, ці системи майже нічим не відрізняються. Обидва маркування позначають мультизональні системи. Секрет криється в абревіатурах.


VRF - Variable Refrigerant Flow (Змінний Потік Холодоагента)

VRV - Variable Refrigerant Volume (Змінний Об'єм Холодоагента)


Насправді, назва VRV виникла раніше за VRF. Вона була запатентована, ставши авторською для систем кондиціонування від фірми-виробника Daikin. Сталося це у 80-х роках. Інші компанії-виробники були змушені користуватися іншою абревіатурою, не дивлячись на те, що обладнання, насправді, ідентичне.

Мережева проводка системи VRV, як і сестринської системи, має два кабелі, що поєднують зовнішню систему кондиціонування з внутрішньою частиною, що розташована в приміщеннях, котрі підлягають кондиціонуванню. Так створюється внутрішня замкнена мережа, що є невід'ємною частиною установки кондиціонування. В системі використовується тільки один холодоагент.


Канальні кондиціонери. Принцип дії та особливості влаштування.
Ці системи кондиціонування представляють собою напівпромислове обладнання, призначене для кондиціонування повітря, що працює по типу спліт-системи. Відрізняється від більшості інших систем кондиціонування тим, що монтується в комплексі з приточно-витяжною системою вентиляції. Це забезпечує можливість одночасного обслуговування усієї будівлі цілком і одночасно.

Система має функцію обігріву та охолодження приміщень. Якщо скорочено, девайс складається з наступних компонентів:


  • зовнішній блок;
  • внутрішній блок;
  • система поєднаних між собою мідних трубок, по котрим циркулює холодоагент;
  • повітропровід, що підводиться з зовнішньої частини будівлі до блоку, що розташований всередині приміщення.


Таким чином система кондиціонування стає частиною вентиляційної системи.
Принцип роботи цього обладнання постає у наступних етапах:


  1. Йде забір повітря з зовнішнього середовища.
  2. Через повітропровід потрапляє всередину будівлі, де за допомогою внутрішньої частини системи, фільтрується, потім охолоджується чи підігрівається до рівня бажаної температури, котрий регулюється власником споруди.
  3. За рахунок вентиляторів відбувається розподілення охолодженого чи підігрітого до потрібної температури повітря всередині приміщення, через систему відведення.


Існує два типи канальних кондиціонерів:


  1. Промисловий кондиціонер типу ON\OFF. Варіант з циклічним двигуном. Встановлюється показник необхідної температури, кондиціонер, досягши цього показника, вимикається. При відхиленні заданої температури на 5 градусів, система знову починає працювати.
  2. Промисловий кондиціонер інверторного типу. При досягненні потрібного показника, прилад не вимикається зовсім, а переходить в режим економії електрики, тобто, сплячий режим. Таким чином, цей варіант більш економічний за попередній, крім того, полегшується робота компресора, котрий не відчуває зайвого навантаження під час вмикання/вимикання. Це, зазвичай, дорожчі, але більш енерго- та функціонально досконалі моделі.


Перш ніж буде підписаний двосторонній акт виконаних робіт, команда VENT, проводить пусконалагоджувальні роботи, до котрих входить:


  • запуск встановленого обладнання;
  • випробування всіх можливих режимів роботи;
  • вимірювання основних показників та параметрів;
  • фіксація результатів випробувань.


Треба розуміти, що в жодному разі, монтаж промислових кондиціонерів не можна довірити людині, яка ніколи цього не робила, або не має достатнього досвіду у виконанні даних робіт. Група компаній VENT в своєму штатному розкладі має лише спеціалістів високої кваліфікації, що підтверджено всіма необхідними посвідченнями та сертифікатами відповідності.

Share by: